ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 16:13

Başbakan: 12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum

Başbakan: 12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum

Başbakan, THY bakım-onarım merkezi açılışında yaptığı konuşmada '12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum' dedi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanı, Türk Hava Yolları Teknik AŞ Havacılık Bakım Onarım Merkezi'nin açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"PARALEL YAPI ENGELLEMEK İSTEDİ"

- Üçüncü havalimanının ilk etabını 29 ekim 2017'de açmaya çalışacağız. Çok engellendik. Önümüzü çok kesitler. Yargıda malum bu paralel yapı önümüzü çok engellemek istedi. Hem Gezi olayları hem de 17-25 Aralık girişimlerinin hedeflerinden biri bu projeydi.

"12 YILDIR BUNUN HAYALİYLE YAŞIYORUM"

- İsteseler de istemeseler de yapacağız gerçekleştireceğiz. Hala bu olanları şahsımla ailemle alakalı sanıyorlar. Aslında hedef Türkiye idi. Aynısını şehir hastaneleri için yapmaya çalışıyorlar. Benim özel projemdir bu. 12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum.

-Uydurma delillerle 4-5 yıldır temel atmaları dahi engellenmeye çalışılıyor. Marmaray projemizi bir 4-5 yıl ertelediler. Çünkü bu projelerin içinde yer alan iş adamları tutuklanacak şirketleri çökertilecek ve böylece proje iş göremez hale gelecekti. - --Uydurrma kararlarla başlatılan kalkışma başarıya ulaşsaydı havalimanı projesi rafa kaldırılacaktı.
Ülkesini milletini seven hiçbir kişinin bu ihanetin yanında köşesinde yer alması mümkün değildir.

- Mısır’da Ukrayna’da ne yapılmak isteniyorsa aynısı Türkiye'de yapılacaktı. Birileri Türkiye’yi karanlığa itmenin gayreti içinde oldu. Her şeyin üzerinde olan o hesap milletimizi bir kez daha korusu uçurumun kenarından çevirdi.

- Pensilvanya’nın da onunla birlikte olanların da ihaneti oyunu tezgahı apaçık ortaya çıktı. Artık bunların hiç kimseyi kullanması mümkün değildir. Zaman onlar için geriye doğru işliyor. Milletimiz son seçimlerde bu ihanete ortak olanların basiretsizliğini ortaya koydu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER