ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 14:12

"Başarılı insan ülkesine hizmet edendir"

"Başarılı insan ülkesine hizmet edendir"


AK Parti Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, yurt dışından gelerek Samsun'da öğrenimini sürdüren öğrencilerin bir araya geldiği 'Uluslararası Öğrenci Derneği'ni ziyaret etti. Demir, Osmanlı döneminden örnekler aktardığı konuşmasında birlik, beraberlik mesajları verdi. Demir, en başarılı insanın, ülkesine en çok hizmet eden olduğunu söyledi.

Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, beraberindeki AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 38 farklı ülkeden öğrencinin kayıtlı olduğu Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği'ni ziyaret etti. Geniş katılımın olduğu ziyarette, yabancı uyruklu öğrencilerle tek tek tanışarak ülkelerini öğrenen Demir, derneğin başarılı bir çalışmaya imza attığını söyledi.

"ÖNEMLİ OLAN MEDENİYET DEĞERLERİMİZ"

Konuşmasına, Osmanlı Devleti'nin diğer devletlerle kurduğu ilişkileri örnek vererek başlayan Milletvekili Demir, "Türkiye, artık farklı ülkelerden öğrenciler kabul etmektedir. Bu uygulamayı takdirle karşılıyorum. Öğrencilerin karşılıklı ülkelerle okutulması çok önemlidir. Burada ortak değerlerimizi konuşabiliyoruz. Bizi güçlü kılacak medeniyet değerlerimizdir. Diplomanın, paranın hiç bir önemi yok. Hepsi gelip geçicidir. Önemli olan medeniyet değerlerimize sahip çıkmaktır. En başarılı insan, ülkesine en çok hizmet edendir. Bu anlayışla hareket etmeli. Dış dünyaya, sömürgecilere karşı birlikte hareket etmeliyiz." dedi.

38 FARKLI ÜLKEDEN ÖĞRENCİ

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Doç. Dr. Menderes Kabadayı da ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, "Kuruluşumuzdan bu yana TÖMER hariç 38 farklı ülkeden 40'ı bayan, toplam 158 öğrencinin kaydı yapılmıştır. Haftanın 7 günü, günlük ortalama 10 saat hizmet veren derneğimiz, öğrencilerimizin eğitilmesi ve kaynaşması adına sohbet ve çay programları düzenlemektedir. Düzenlediğimiz yarışmalarla üyelerimizin ülkelerini ve yöresel yemeklerini tanıtmalarını sağlıyoruz. Verdiğimiz burslarla da onların eğitimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, Milletvekili Demir'e, hazırladıkları yöresel yemeklerinden ikram etti. Programda, derneğin yönetim kurulu üyesi olan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kılıçaslan da hazır bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER