ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 16:15

Başakşehir'e genç başkan adayı

Başakşehire genç başkan adayı

İstanbulun genç ve gelişen ilçesi Başakşehir, yaklaşan seçim sürecinde aday adaylarının yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.


“BOLCA Hizmet Gelecek. Geleceği Seçin” diyen AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Fatih BOLCAN, bu adaylar içerisinden ‘Genç, Dinamik ve Girişimci’ profiliyle sıyrılıyor..

Başakşehir’de ikamet eden ve AK Parti’nin genç yüzünü temsil eden Fatih BOLCAN, aday adaylığı için başvurusunu ilçe başkanı Ayhan Özgürel'in makamında gerçekleştirdi. Aday adaylığı başvurusu sırasında “Başakşehirliyim. İlçemin dinamiklerini iyi bilirim. Başakşehirlilere hizmet için göreve talibim” diyen BOLCAN, aday adaylığı sürecinin AK Parti’nin demokratik kültürünün bir geleneği olduğunu; gençler, kadınlar, çocuklar ve engelliler başta olmak üzere tüm hemşehrilerinin beklentilerini karşılamak için çalışacağını ifade etti.

Siyasi kampanyasını 'Genç, Dinamik, Girişimci' temeline oturtan ve “Her BAHÇEDE bir BAŞAK filizlenecek” diyerek, tüm Başakşehirlileri kucakladığının altını çizen Fatih BOLCAN, AK Parti’nin gelenekten beslenen ve geleceğe dönük vizyonunu temsil eden bir özgeçmişe sahip.

Fatih BOLCAN Kimdir?

1976 yılında Çorum’da doğdu. 1994 yılında Gaziosmanpaşa Küçükköy İmam-Hatip Lisesi’ni, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Lisans eğitiminin ardından, Vancouver - Kanada’da, uluslararası bir organizasyonda Proje Uzmanı olarak çalıştı. Milli Gençlik Vakfı ile başlayan siyasi faaliyetlerine Fazilet Partisi Gaziosmanpaşa Gençlik Kolları ve İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ile devam eden BOLCAN, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi kuruluş çalışmalarında rol alarak, Meclis Üyeliği ve Komisyon Başkanlığı yaptı.

İSKİ Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde Organizasyonlar Koordinatörlüğü ve Eminönü Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü’nün ardından, uzun yıllar Küçükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulunan BOLCAN, Siyasal Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve kurucuları arasında bulunduğu uluslararası yardım kuruluşu olan Sadakataşı Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmekte; sivil toplum çalışmalarının içerisinde aktif olarak rol almaktadır.

Bir Tanıtım ve Turizm Şirketinin Genel Müdürlüğü’nü yapan Fatih BOLCAN, AK Parti İstanbul İl Delegesidir. Başakşehir’de yaşayan evli ve 2 çocuk babası BOLCAN, iyi derecede İngilizce bilmekte ve Yerel Yönetimlerle ilgili dünyadaki yenilikçi modelleri takip etmektedir. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER