ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 15:07

Başakşehir'den Babaeski'ye komşuluk iftarı


Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Başakşehir Belediyesinin düzenlediği sokak iftarında yaklaşık 5 bin Babaeski halkı bir araya geldi. ‘Ramazan Trakya’da Bir Başka Güzel, İstanbul Komşularıyla Güzel’ sloganıyla vatandaşları aynı sofrada toplayan Başakşehir Belediyesi, bu sene ikincisi düzenlenen iftarda Ramazan bereketini il dışına taşıdı.

İftar yemeğine, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kırklareli Ak Parti Milletvekili Şenol Gürsan, İstanbul Ak Parti Milletvekili Mehmet Doğan Kubat, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Müzemmil Hevadpal, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Ak Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal ve çok sayıda Babaeskili vatandaş katıldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve beraberindeki heyet iftar öncesi Babaeski esnafını ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. Ziyaretin ardından iftarın verildiği Cedit Ali Paşa Camii yanında kurulan iftar alanına geçildi. İftar sofrası hazırlanırken diğer tarafta yapılan Ebru ve Hat sanatına vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptığı konuşmada, "Ramazan ayı boyunca Trakya’daki ilçelerimizde, İstanbul’da yaptığımız sokak iftarlarını buralara taşıyarak yaygınlaştırıyoruz. Geçen sene de burada düzenlenen iftar çok da güzel oldu ve yine yapıyoruz. Bu manada sokak iftarları, komşuların bir arada buluşturulmasıdır. Babaeski sokak iftarı da herkesi buluşturup Ramazanın ruhuna uygun dostlukların samimiyetin artmasına yönelik bir çalışma." dedi.

Kırklareli Ak Parti Milletvekili Şenol Gürsan da "Geçen sene sokak iftarlarına başladık bu ikincisi. Hakikaten sokak iftarları Trakya’ya ayrı bir güzellik katıyor. Burada maksat yemek yemek bir ekmeği paylaşmak değil biz bunu hep söylüyoruz. Burada Babaeskili vatandaşlarımızla sevgimizi kardeşliğimizi paylaşıyoruz. Bu ayrı bir renk ve ayrı bir güzellik getirdi." ifadelerini kullandı.

İstanbul Ak Parti Milletvekili Mehmet Doğan Kubat ise "İstanbul halkının Trakya halkıyla buluşması çerçevesinde bugün yine Babaeski’de güzel bir organizasyon gerçekleşiyor. Biz de Babaeskili kardeşlerimizle iftarda bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz." şeklinde konuştu.

Ezanın okunmasıyla iftarını açan Babaeskililere, Semazen gösterileri ve ilahiler eşlik etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER