ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 22:08

Başakşehir Beledeyi Başkanı Uysal: Metroyla büyük bir problem çözüldü

Başakşehir Beledeyi Başkanı Uysal: Metroyla büyük bir problem çözüldü


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Başakşehir-Esenler arasında 21.7 kilometre uzunluğundaki metro hattını hizmete açtı. Hat üzerindeki ilçe ve mahallelerde ikamet eden vatandaşlar ilk seferin ardından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da metroyla büyük bir problemin çözüldüğünü vurguladı.

İnşasına 2006 yılında başlanan Esenler-Başakşehir metro hattı bugün faaliyete geçti. 21.7 kilometre uzunluğundaki hat üzerinde vatandaşlar ilk seferini gerçekleştirdi. Büyük İstanbul Otogarı’ndan başlayan hat, Bağcılar Kirazlı mahallesi güzergahından Başakşehir’e ulaşıyor.

Hattın açılışında bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 2 yıl önce bitmesi planlanan metronun bugüne nasip olduğunu vurgulayarak, "Başakşehir’de oturanlar kadar organize sanayide çalışanlar var. Çalışan insanlar toplu ulaşım olmayınca kendi araçlarıyla gelip gidiyor. Bu da günlük ortalama 200 bin aracın aynı bölgede giriş çıkış yaparak trafiğin felç olmasına neden oluyor." dedi.

Metronun çok önemli bir problemi çözdüğünü anlatan Uysal, "Organize sanayide çalışanların üçte biri metroya binse trafik inanılmaz derecede rahatlar. Pazar günü Türkçe Olimpiyatları için vatandaşlar Olimpiyat Stadına gelecek metronun sürpriz bir şekilde açılması onlarında buraya ulaşımını rahatlatacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kirazlı istasyonundan metroyu kullanarak Mahmutbey’e gideceğini belirten Ali Er isimli yolcu, yeni hattın kendileri için önemli olduğunu söyledi. Daha önce otobüs ya da minibüsle yolculuk ettiğini anlatan Er, bundan sonra metroyu kullanacağını vurguladı.

Başakşehir’e gitmek için metroya gelen Seda Tül de yeni açılan hattın Başakşehir’de ikamet edenler için iyi olduğunu anlattı. Metroyla seyahat süresinin kısalacağına dikkat çeken Tül, “Başakşehir’e gitmek daha önce çok sıkıntılıydı. Şimdi çok daha kolay ve sorunsuz ulaşacağız.” dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER