ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 12:36

Bartın Üniversitesi’nden Sancaktepe’ye ziyaret


Bartın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri, Sancaktepe Belediyesi’ni ziyaret etti.

Dekan Prof. Dr. İsmail Ceritli ile belediyeye gelen öğrenciler; mahalli idarelerin plan ve uygulamalarını yerinde gördü.

Öğrenciler, ziyaretin yerel yönetim ile ilgili deneyimler edinmeye, uygulamaları yerinden görmeye imkan tanıdığını vurguladı.

Ziyaret Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in yaptığı sunumlarla başladı. İsmail Erdem, yerel demokrasi uygulamaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bu anlamda halkın yönetime aktif katılımının önemli olduğuna işaret etti. Beldenin bütününü ilgilendiren konularda en iyi kararların en geniş katılımla mümkün olabileceğini dile getirdi.

Bartın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ceritli ise öğrencilere Kentleşme Politikası, Yerel Yönetimler ve Çevre Politikaları derslerinde teorik bilgiler sunduklarını aktardı. Daha uygulama safhasıne geçmeyen gençlerin, öğrendiklerini uygulamalarla örtüştürmekte güçlük çektiklerini belirtti. Sancaktepe gibi ilçelere geliş gidişlerin bu eksikliğin belirli ölçülerde giderilebilmesine imkan tanıdığına temas etti.

Programın sabah bölümü brifing ve bilgilendirmelerle tamamlanmasının ardından Sancaktepe Belediyesi'nin rehberliğinde İstanbul'un önemli tarihi mekanlarına ziyaretler yapılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER