ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 23:16

Bartholomeos: Senelerden beri devam eden dostluğumuz Allah'tandır


Fener Rum Patriği Bartholomeos katıldığı iftar programında "Buluşmamızı mümkün kılan Yüce Allah'a beraber şükrediyoruz. Senelerden beri süregelen dostluğumuz da, karşılıklı sevgimiz de onun bir lütfudur." dedi.

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin iftar programına katıldı. Bartholomeos, beraberindeki heyet ve dernek üyeleri okunan ezanın ardından iftar açtı. Bartholomeos, iftarını açtıktan sonra kısa bir konuşma yaptı. Böyle bir ortamda olduğu için mutlu olduğunu söyleyen Patrik Bartholomeos, samimi ilişkilerini sürdürmeye devam edeceklerini ifade etti. Bartholomeos, "Patrikhanemizin sizlere ikram ettiği bu iftar yemeğinde, bu misafirperver yuvanızda buluşmamızı mümkün kılan Yüce Allah'a beraber şükrediyoruz. Senelerden beri süregelen dostluğumuz karşılıklı sevgimiz de onun bir lütfudur. Ona nasıl minnettar olmayabiliriz. Bu akşam samimi ilişkilerimizi yeniliyoruz. İnşallah seneye de Ramazan ayının bu mübarek akşamlarında yine beraber oluruz. Bu akşam bu iftar masasının etrafında bizlerle beraber olan değerli dostlarımıza candan teşekkür ederiz. Her sene düzenlediğimiz iftar programı ülkemizdeki ve dünyadaki engelli kardeşlerimizle bir dayanışma ifadesidir." şeklinde konuştu.

Bakırköy'de Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nde düzenlenen iftar programına Fener Rum Patriği Bartholomeos, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Ramazan Baş, Prof Dr. Hüseyin Hatemi, Av.Kezban Hatemi, Terkon Metropoliti Apostol Eminansları, Peder Yuakim Billis, Figen Berk ve dernek üyeleri katıldı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Ramazan Baş, iftar programın sonunda Patrik Bartholomeos'a hediyeler verdi. Patrik Bartholomeos da, Genel Başkanı Ramazan Baş'a dostluğundan dolayı kol düğmesi hediye etti. İftar programı hediyeleşmelerin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER