ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 14:21

Barış yürüyüşçüsü Pazarcık’ta


Çözüm sürecine katkı sunmak için 25 Eylül’de Diyarbakır’dan İstanbul’a gitmek için yola çıkan aktivist Cem Şirin (45) Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine ulaştı.

İstanbul'a kadar yaklaşık bin 570 kilometre yol kat etmeyi hedefleyen Şirin, yürüyüşüne 25 Eylül Çarşamba günü Diyarbakır Sur ilçesinden başladı, 14 günlük yolculukta geceleri konaklayarak yaklaşık 400 km mesafe kat etti. Pazarcık ilçesinde birlik beraberlik adına ilçe merkezini gezen aktivist Şirin gece, Pazarcık Öğretmenevi'nde konakladı.

Şirin, yaptığı açıklamada, amacının, çözüm sürecine destek olmak olduğunu belirterek Türkiye'de bütün sorunların çözüme kavuşması için yürüdüğünü belirtti. Şirin, "Benim duam barış, kardeşlik, hoşgörü, farkındalık, birlik ve beraberlik, bereket ve iade-i ziyaret bilincinin gelişmesine katkı sağlayabilmektir. Yolda karşılaştığım insanlarla sohbet ederek onlarla barış, birlik ve beraberliğe bu zamanlarda daha fazla ihtiyaç olduğunu söylüyorum." dedi.

Şirin, Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve İstanbul’da ise Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüşeceğini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER