ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 18:33

"Barış ve kardeşlik havası bozulmamalı"

"Barış ve kardeşlik havası bozulmamalı"


 Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalara ilişkin, ülkedeki barış ve kardeşlik havasından rahatsızlık duyanların gerçekleştirdiği eylem karşısında daha güçlü ve metanetli durulması gerektiğini söyledi.

BGC Başkanı Demir, yaptığı yazılı açıklamada, ülke olarak her alanda bahar havası yaşanılan süreçte Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan olayın üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti.

Barışa ve kardeşliği karşı yapılan saldırı nefretle kınadıklarını belirten Demir, "Barış, kardeşlik havasından rahatsızlık duyanlar, bunu hazmedemeyen hainler ancak böylesine insanlık dışı eylemlere yönelebilir. Hoşgörünün, kardeşliğin kenti Hatay’da yaşanan bu saldırı, dünlerde olduğu gibi bugünde birlik, beraberlik ve kardeşliğimize zarar veremeyecektir. Eli kanlı terör örgütleri ülkemiz üzerindeki kirli amaçlarına asla ulaşamayacaktır." dedi.

Demir, huzuru bozmaya yönelik eylemler karşısında daha güçlü, metanetle durulması gerektiğine dikkat çekerek, provokasyonlara karşı herkesi sağduyulu ve uyanık olmaya çağırdı.

Hain saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı ve yaralılara şifa dileyen BGC Başkanı Ramazan Demir, "Bu olay aydınlatıldığında, bunu kim planlayıp gerçekleştirmişse arkasındaki güç ne olursa olsun karşılığının verileceğine inanıyoruz. Çünkü bu güç ve iradeye sahip ülke olduğumuzun bilincindeyiz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER