ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 19:42

Barış şarkılarını polis adayları için seslendirdiler


Bitlis'in Güroymak Kaymakamlığı bünyesinde kurulan "Doğuyorum Korosu", Türkiye turnesi kapsamında 11 ilde 19 dilde seslendireceği şarkılarla çözüm sürecinde ülkeye barış, kardeşlik ve sevgi mesajı veriyor. Turne kapsamında ilk olarak Bitlis Polis Meslek Yüksek Okulunda sahne alan koro ekibi ilk barış ve kardeşlik şarkılarını 19 dilde polis adayları için seslendirdi.

İlçe merkezi ve köylerdeki okullardan seçilen 40 öğrenciden oluşan koro Kürtçe, Türkçe, Zazaca, Arapça, İngilizce, Yunanca ve Hintçe başta olmak üzere 19 dilde şarkılar söyleyerek polisler ve polis adaylarına unutulmaz bir konser yaşattı.

Bitlis Polis Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda polis adaylarıyla buluşan koro ekibi polis adayları için "Kürtçe ve Türkçe" dillerde seslendirdikleri "Bitlis’te 5 Minare" şarkısı büyük beğeni topladı. Konserin ilerleyen saatlerinde ise Kürtçe, Türkçe, Zazaca, Arapça, İngilizce, Yunanca ve Hintçe başta olmak üzere 19 dilde şarkılar seslendiren koro ekibi polis adaylarından büyük alkış aldı.

Verilen konserde konuşan Bitlis Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Kenan Özgür, Koronun seslendirdiği şarkılarla ülkeye barış, huzur ve mutluluk getireceğini inandığını söyledi. Dileklerinin herkesin koronun seslendirdiği barış şarkılarına kulak vermesi ve bu sesin sadece doğu illerimizle sınırlı kalmayıp tüm ülkeye yayılması olduğunu aktaran Özgür, böyle güzel bir projeye imza atan koro ekibine teşekkür etti.

Güroymak Kaymakamı Turan Yılmaz ise, koronun "7 Bölge 7 Şehir Konser" projesiyle Samsun, İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin, Ankara ve Diyarbakır'da konser vereceğini söyledi.

Yılmaz, "Turne, yaklaşık 25 gün sürecek. Koromuz, dört yıl önce oluşturuldu. Bu sürede edindiği tecrübeleri de baz alarak, daha iyisini yapacaklarına inanıyorum. Bitlis'in, karının yanında Doğuyorum Korosu da var. Çocuklarımız, Bitlis'in sesini sevgi ve kardeşlik duygularıyla hem Türkiye'ye hem de dünyaya iletecek. Çocuklarımız güzel yüzleri ve güzel sesleriyle tüm dünyaya barış şarkılarını haykırıyorlar." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER