ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 15:13

Baraj gölünde kayığın batması


Seyhan Baraj Gölü'nde, 7 gün önce kayığın batması sonucu kaybolan Turgut Bülbül'ü arama çalışmalarına bugün de devam edildi.
Arama çalışmalarına, Adana Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği, Adana Arama ve Kurtarma Birliği, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Gölbaşı'ndaki Sualtı Arama Kurtarma birimi ve Mersin Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ekipleri sabah erken saatlerde başladı.
Mersin'den gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı özel dalış ekibinin de sonar cihazı kullanarak destek verdiği aramalarda, dalgıçlar su sıcaklığı 10-12 derece olan gölde 25 metre derinlikte ve dalıştan kaynaklanabilecek sağlık sorunlarına karşı gruplar halinde dalarak çalışmalarını yürütüyor.
Toplam 31 dalgıcın arama yaptığı çalışmaları, Turgut Bülbül'ün ailesi ve yakınları da göl kenarında izlemeyi sürdürüyor.
Bu arada, daha önce dalış sırasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Adana Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği ve Adana Arama ve Kurtarma Birliği'nde görevli iki dalgıcın taburcu edildikleri ve arama çalışmalarına tekrar katıldıkları bildirildi.
Seyhan Baraj Gölü Sevgi Adası mevkisinde batan kayıktaki 5 kişiden yüzeyde kalmayı başaran 3'ü kurtarılmış, kayıp 2 kişiden Kenan Atakay'ın cesedi bulunmuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER