ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 18:34

Bankacının, hesaplarından çaldığı parayı istiyorlar

Bankacının, hesaplarından çaldığı parayı istiyorlar


 Adana’nın Kozan ilçesinde bir banka şubesi çalışanının müşteri hesaplarından aldığı yaklaşık 2 milyon lira ile kayıplara karışmasının duyulmasından sonra, bankada parası olan müşterilerin endişeli bekleyişi başladı. 75 yaşındaki Zahide Oğul, "Bankada 212 bin lira param vardı. Bu paradan sadece 50 lira bırakmış. Hatta danalarımı satmıştım. Onun parasını da yatırmışlar hesabıma. Onun parasını dahi almış." dedi

Mehmet İnceer isimli banka mağduru ise yaptığı açıklamada, "Bankada 15 bin beş yüz lira param var. Evimin tamiratını yaptıracağım diye para alacaktım. Bir kaç güne kadar gelip alacaktım. Fakat paramın olmadığını müşteri hizmetlerinden öğrendim. Mağdurum. Bankadan ve personellerinden şikayetçi oldum."diye konuştu.

Ömer Ateş isimli banka mağduru ise banka önünde ağlayarak yaptığı açıklamada, "Orman İşletmesi'nde çalışıyorum. Maaşımdan kendine göre benden habersiz ödemeler yapmış. 55 bin lira kredi çektirdi bana onu da bana vermedi. 'O parayı fona yatırayım. Fonda para kazanırsın' dedi. Bana 10 bin lira para verdi gerisini alıp gitmiş. Fonda param yok üstüne bir de 7 bin 200 lira borçlu gözüktüğüm ortaya çıktı." diyerek gözyaşı döktü.

Emniyet ve cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden müşteriler, banka şubesine kayıplarının karşılanması için dilekçe verdiklerini, banka yetkililerinin kendilerine müfettişlerin gelmesinin beklendiğini ifade ettiklerini bildirdi. Müşterilerin bilgisi dışında mevduat ve fon hesaplarından para çektiği veya "sistem bozuk" gibi çeşitli bahanelerle müşterilerin parasını aldıktan sonra hesaplarına yatırmadığı iddia edilen banka memuru A.K.'nin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan gün boyu banka önünde polis ekipleri bekletildiği gözlendi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER