ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 22:37

Bangladeş'te yaşamını yitirenlerin sayısının bin 115'e çıktı


Bangladeş'in başkenti Dakka'da 18 gün önce çöken iş merkezinde, yaşamını yitirenlerin sayısının bin 115'e çıktığı bildirildi.
     Yasa dışı yollardan üç kat eklendiği belirlenen Rana Plaza'nın enkazını kaldırma çalışmaları devam ederken, arama kurtarma ekipleri, 77 kişinin daha cesedini buldu.
     Ekipler, dün enkaz altından genç bir kadını sağ çıkarmıştı. Aşırı su kaybeden, ancak sağlık durumu iyi olan 19 yaşındaki Reşma Begüm'ün olaydan 17 gün sonra sağ bulunması, enkaz altında başkalarının da bulunabileceği umudunu güçlendirmişti.
     Arama kurtarma ekiplerinin başındaki Tümgeneral Chovdhury Hasan Suhravardy, "Enkaz altında kalan son cesedi de bulana kadar çalışmalarımız devam edecek" dedi.
     Rana Plaza, 24 Nisan sabahı çökmüştü. İş merkezindeki 5 konfeksiyon atölyesinde 3 binden fazla işçi çalışıyordu. Plazanın sahibi Muhammed Sohel Rana, Hindistan'a kaçmaya çalışırken yakalanmıştı. Rana, yasa dışı inşaat, ihmal ve işçileri tehlikeli koşullarda çalışmaya zorlamak suçlamalarıyla mahkeme önüne çıkarılacak.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER