ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 21:16

Bangladeş'te çatışmalar devam ediyor


Bangladeş'te dini değerlere hakaret edenlerin cezalandırılması için kanun çıkarılmasını talep eden göstericilerle güvenlik güçleri arasında bugünkü çatışmalarda yaşamını yitirenlerin sayısı 27'ye yükseldi.

Adının açıklanmasını istemeyen polis yetkilileri, göstericileri dağıtmak için güvenlik güçlerinin göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanması üzerine üçü polis 27 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Başkente 10 binden fazla takviye güvenlik yetkilisi gönderilirken emniyet müdürlüğü, daha fazla kan dökülmesini engellemek için başkentte miting ve protesto gösterilerinin yasaklandığını açıkladı.

Bangladeş'te bazı blog ve internet sayfalarında İslam'a ve Hz. Muhammed'e hakaret içeren yazılar yayınlanmasının ardından İslami gruplar tarafından kurulan Hifazet-i İslam, dini değerlere hakaret edenlerin cezalandırılması için kanun çıkarılması talebiyle nisandan bu yana gösteri düzenliyor.

Bangladeş'te dün düzenlenen gösterilerde de 30 otobüs ve 100'e yakın dükkan ateşe verilmiş, göstericilerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda ölenler olmuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER