ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 11:05

Balyoz davasında Dursun Çiçek'in cezası onandı

Balyoz davasında Dursun Çiçekin cezası onandı

Balyoz Davası'nda yargılanan Dursun Çiçek'in 16 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.


Dursun Çiçek'in imzaladığı ileri sürülen, Adalet ve Kalkınma Partisi ile Gülen hareketine yönelik "komplo ve yıpratma planları" içerdiği iddia edilen belgelerle gündeme gelen ve günlerce 'ıslak imza' tartışması içerisinde yer alan Dursun Çiçek'e 16 yıl hapis cezası verildi.

HER ŞEY O MANŞETLE BAŞLADI

12 Haziran 2009 tarihli Taraf gazetesinin "AKP ve Gülen'i Bitirme Planı"  manşetiyle başlayan süreç bugün tam anlamıyla sonuçlandı.

İMZA ISLAK MI KURU MU TARTIŞMASI

'İrticayla Mücadele Eylem Planı'nın fotokopisi Ergenekon soruşturması kapsamında şüpheli Serdar Öztürk'ün ofisinde ele geçirilmişti. Belgede imzası bulunan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek hakkında da Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılar tarafından soruşturma başlatılmıştı.

YARGITAY İMZA ISLAK DEDİ

Aylarca Dursun Çiçek'in ıslak imzası var mı yok mu tartışmalarına neden olan ardından Ekim 2009'da bu kez belgenin ıslak imzalı orijinal nüshası başsavcılığa gönderilmişti. Bu süreçte Albay Çiçek, iki kez tutuklanıp avukatların itirazı üzerine serbest bırakılmıştı.

5 Şubat 2010'da toplanan Adli Tıp, 4'e karşı 7 oyla imzanın Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'e ait olduğu sonucuna varmıştı.

Yargıtay'ın bugün verdiği onama cezasıyla beraber imzanın ıslak mı değil mi olduğu tartışmaları da bir son buldu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER