ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 15:22

Balkanlar'da kar yağışı


Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor.
     Balkanlar'da hafta sonu ve dün etkili olan yağmur, sabah saatlerinden itibaren yerini kara bıraktı. Bölgede kar yağışının en fazla etkili olduğu ülke Bosna-Hersek oldu. Bosna-Hersek Federasyonu Meteoroloji Kurumu'ndan alınan bilgiye göre, gün boyunca ülkenin güney ve batı kesimlerinde yağmur, diğer bölgelerde ise kar yağışı etkisini sürdürecek.
     Meteoroloji yetkilileri, Saraybosna yakınlarındaki Byelaşnitsa Kayak Merkezi'nde kar kalınlığının 74 santimetre, Kupres'te 20, Livno'da 8, başkent Saraybosna'da ise 4 santimetre olarak ölçüldüğünü kaydettiler.
     Bu arada, başkenet Saraybosna'da sabah saatlerinden itibaren aniden başlayan kar yağışı, çok sayıda trafik kazasının yaşanmasına da neden oldu. Kentin bazı bölgelerinde ise toplu ulaşım araçlarının çalışmadığı bildirildi.
     Sırbistan'da ise kar yağışının sabah saatlerinden itibaren başladığı, soğuk ve yağışlı havanın özellikle ülkenin Sancak bölgesindeki Syenica ve Tutin gibi kentlerde etkili olduğu öğrenildi.
     Hırvatistan Meteoroloji Kurumu, gün boyunca ülkenin kuzey kesimlerinde karla karışık yağmurun etkili olacağını bildirdi. Kosova, Makedonya ve Karadağ'da ise, kar yağışının sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başladığı kaydedildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER