ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 15:21

Balkanlar güzel havanın keyfini çıkarıyor


Batı Balkan ülkelerinde hava sıcaklıklarının yükselmesiyle halk keyifli bir hafta sonu geçiriyor.
Batı Balkan ülkeleri başkentleri Saraybosna, Belgrad, Zagreb ve Podgorica'da vatandaşlar, güzel havayı fırsat bilerek hafta sonunun ilk gününü park ve kafelerde geçiriyor.
Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da hava sıcaklığının 18 dereceye ulaşmasıyla, halk tarihi Başçarşı ve kentin en işlek bölgelerinden Ferhadiya caddesindeki kafelerde boş yer bulmakta zorlandı.
Bosna Hersek Federasyonu Meteoroloji Kurumu'ndan alınan bilgilere göre, ülke genelinde havanın güneşli, en yüksek hava sıcaklığının Doboy ve Zenitsa kentlerinde 23 derece olduğu belirtildi.
Şubat ayında şiddetli sellerle karşı karşıya kalan Hırvatistan genelinde ise hava sıcaklıkları 20 dereceyi buldu. Adriatik sahilleri rüzgarlıyken, başkent Zagreb'teki vatandaşlar, kafeler, parklar ve restoran bahçelerinde güzel havanın tadının çıkardı. Hırvatistan'da en yüksek hava sıcaklığı Karlovats, Knini ve Pazin kentlerinde hisedildi.
Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da da sıcaklık 20 dereceye ulaştı. Balkanların küçük ülkesi Karadağ'da ise en yüksek sıcaklığın, başkent Podgorica ve Herceg Novi kentinde olduğu belirtildi.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER