ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 13:06

Balkan göçünün anısına dev pasta


Tekirdağ'da Balkan göçünün 100. yılı anısına üretilen 1 metre 80 santimetre boyunda, 45 kilogram ağırlığındaki pasta 2 bin liradan satışa sunuldu.
    
Dev pastayı satan pastanenin üretim sorumlusu Özlem Altaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 16 yıldır yılbaşına özel pastalar ürettiklerini söyledi.
    
Balkan göçünün 100. yılı olması nedeniyle yılbaşı pastasına Balkan temasını işlediklerini anlatan Altaş, ''Mostar Köprüsü'nü seçmemizin amacı, Balkan göçünün 100. yılı olması. Biz de Balkan kökenli olduğumuz için böyle bir çalışma yapmayı tercih ettik. Daha önceki yıllarda kar temalı bir dağ evi ve Tekirdağ ile özdeşleşen Rakoçzi Müzesi'ni pastaya yansıtmıştık. Vatandaşlardan olumlu izlenimler alıyoruz. Pastayı merak edip bize nasıl yaptığımızı soruyorlar. Pastanın fiyatını soruyorlar'' diye konuştu.
    
Yaş pastayı 8 kişilik ekiple bir haftada yaptıklarını ifade eden Altaş, ''Pastanın yapımında 20 kilogram şeker, 10 kilogram özel krema, 15 kilogram şanti, 20 kilogram yumurta, 30 kilogram un kullandık. Pastanın ağırlığı 45 kilogram'' şeklinde konuştu.
    
Altaş, pastayı 2 bin liradan satışa sunduklarını kaydetti.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER