ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ağustos 2013 Çarşamba 11:40

Balıkesir'in 850 yatak kapasiteli şehir hastanesinin ihalesi sonuçlandı

Balıkesirin 850 yatak kapasiteli şehir hastanesinin ihalesi sonuçlandı


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, İzmir yolu üzerinde inşa edilecek 850 yatak kapasiteli şehir hastanesi ihalesinin önceki gün sonuçlandığını söyledi. Beş yıldızlı otel konforunda olacak hastane, kendi enerjisinin yüzde 25'ini üretebilecek.

Balıkesir şehir hastanesi ihalesini; MNG şirketler topluluğuna ait Mapa Günal İnşaat Şirketi'nin, 237 milyon 869 bin liraya yapmak üzere kazandığı bildirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur, beş yıldızlı otel konforunda olacak ve Balıkesir'in 25 yıllık ihtiyacını karşılayacak şekilde inşa edilecek hastanenin büyük depremlere de dayanıklı olacağını aktardı.

Yapılacak hastanede 'Anne Oteli' ile 'Refakatçi Oteli' eklentileri sayesinde, hasta ve yakınlarına lüks otel konforunda hizmet verileceğine işaret eden Uğur, "Ayrıca, yeni yapılacak hastane, son dönemde dünyada yaygın bir şekilde uygulanan 'Yeşil Bina' anlayışına örnek olacak. Bin 889 araba kapasiteli otoparkın yüzde 85'i kapalı otopark olarak tasarlandı. Hastane, kendi enerjisinin yüzde 25'ini üretebilecek. Toplam 94 bin 500 metrekare arsada 42 bin 300 metrekare oturma alanı bulunacak. Toplam 181 bin 760 metrekare inşaat alanının bulunduğu hastane, maksimum bin 154 yatak kapasitesine sahip olacak. Hastanede diyaliz merkezi, yanık merkezi, 165 yataklı yoğun bakım birimi, kemoterapi merkezi, onkoloji tanı tedavi merkezi, nükleer tıp birimi ve KETEM gibi önemli tedavi birimleri bulunacak." dedi.

Uğur, şehir hastanesinin hizmete girmesiyle birlikte Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi ile birlikte Balıkesir'in bölgede sağlık üssü niteliği kazanacağına işaret etti. Uğur, "Vatandaşlarımız, dertlerine derman aramak için çevre illere gitmek zorunda kalmayacak. Artık tedavilerini Balıkesir'de yaptıracaklar. Yeni yapılacak hastanemizin Balıkesir iline ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER