ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 22:23

Balıkesir'de Türkçe kursu düzenledi

Balıkesirde Türkçe kursu düzenledi


Balıkesir Halk Eğitim Merkezi, şehirde geçici olarak ikamet eden yabancılar için Türkçe kursu düzenledi. Dört ay sürecek kursa yoğun ilgi olduğu bildirildi. Aralarında Irak, Avustralya, Somali ve Rusya'nın da bulunduğu ülkelerden toplam 55 kişi katıldı.

Balıkesir Halk Eğitim Müdürü Mustafa Canseven, Türkçe kurslarının geçen ay başladığını belirterek, "2013 Ocak ayının son haftasına kadar devam edecek. İki kursumuza yoğun ilgi var. Irak, İran, Avustralya, Somali, Mısır, Afganistan, Suudi Arabistan, Rusya gibi ülkelerden 55 kursiyere, hafta sonları saat 14.00 ile 17.10 arasında, Cengiz Topel Kurs Merkezi'nde eğitim veriliyor." dedi.

Kursiyerlerin kısa sürede uyum sağladığını belirten Canseven, şimdiden çoğunun Türkçe öğrendiğini kaydetti. Kurs merkezinde çok güzel arkadaşlık ve dostluklar kurulduğuna da değinerek, "Onları misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kursiyerlerimiz de Halk Eğitim Merkezi'nin çalışmalarından çok yararlandıklarını, ayrıca merkez çalışanlarının her konuda kendilerine yardımcı olduğunu belirtiyor. Öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorlar. Biz de kursiyerlerimizin bu memnuniyetlerinden ve kısa zamanda Türkçe öğrenmelerinden dolayı çok mutlu olduk." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER