ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 16:11

Balıkesir'de KESK üyelerinden ayakkabı kutulu eylem


Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Balıkesir Şubeler Platformu üyeleri, ayakkabı kutularıyla İstanbul Başsavcılığı'nın düzenlediği rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna göndermede bulundu.

KESK Genel Merkezi'nin aldığı karar doğrultusunda bir günlük grev yapan kamu çalışanları, öğle saatlerinde temsilcilik önünde toplandı. Yaklaşık 200 memur, sloganlar atarak Millî Kuvvetler Caddesi'nden Ali Hikmet Paşa Meydanı'na yürüdü. Eyleme, bazı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları da destek verdi. KESK üyeleri "Operasyonun adı Cafer olsun", "Kutu da kutuymuş ha", "Bir ayakkabı kutum bile yok" yazılı pankartlar taşıdı, "Hükümet istifa", "Hırsızlar halka hesap verecek" şeklinde sloganlar attı.

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Şube Başkanı İsmail Yılmaz, bir ayakkabı kutusu açtı. Kutudan, "Artık Yeter" yazılı kırmızı ret oyları çıktı. Bütün eylemciler bu kartı göstererek, hükümetin hazırladığı bütçeyi kabul etmediklerini söyledi. KESK Dönem Sözcüsü Ekber Gün ise konuşmasında yolsuzluklara dikkat çekerek, "Bu düzende hangi taş kalksa altından yolsuzluk, kokuşmuşluk çıkıyor. Ülkeyi 11 yıldır fitne fesatla yönetenlerin tüm pislikleri ortada." dedi. Konuşmaların ardından KESK üyeleri, slogan atarak olaysız bir şekilde dağıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER