ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Aralık 2013 Çarşamba 07:34

Balıkesir'de kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi

Balıkesirde kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi


Balıkesir’in Edremit ilçesi ile Çanakkale’nin Yenice ilçesi arasında yer alan ve Kaz Dağlarından geçen karayolunu kullanan sürücüler, dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sebebiyle zaman zaman zor anlar yaşıyor.

Yolda kalan araç sahipleri Hanlar mevkisinde Çınarlıhan'a sığındı. Bazı araçların kar ve buzlanma nedeniyle şarampole kaydığı gözlendi. Don ve kar nedeniyle kayganlaşan yolda kalan araçlar kendi imkanlarıyla kurtarılamayınca yolda bırakıldı. Arazi araçları ile bölgeye yardıma gelen Off Road Klübü üyeleri ise araçların içinde mahsur kalan olup olmadığını kontrol etti.

Çanakkale’nin Yenice ilçesi Kalkım Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Şahin, yaklaşık 20 bin kişinin sağlık ve ulaşım hizmetlerinden yararlanması için bu yolun açık kalmasının önemli olduğunu belirtti. Şahin, yolun kar yağışı süresince açık tutulması için bölgede sürekli çalışma yapıldığını ifade etti. Eksi 4 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı yüzünden sabah saatlerinde bu yol kesiminde buzlanmaların yaşanması bekleniyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER