ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 21:11

Balıkesir'de Bizans heykeli ele geçirildi

Balıkesirde Bizans heykeli ele geçirildi


Balıkesir'in Edremit ilçesi Kadıköy beldesindeki bir apartmanda çok sayıda tarihi eser ele geçirildi. Tarihi eserler arasında Bizans dönemine ait 450 bin lira değere sahip heykel dikkati çekti.

Edremit Cumhuriyet Başsavcısı tarafından yürütülen ve Balıkesir İl Jandarma ve Edremit İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyonda Edremit’in Kadıköy beldesi Fatih Mahallesi'nde Fatih T.'nin (55) kaldığı apartman dairesine jandarma ekipleri tarafından yapılan baskında; Bizans dönemine ait olduğu söylenen değeri yaklaşık 450 bin lira olduğu bildirilen bir heykel ile aynı döneme ait olduğu sanılan sikkeler, tarihi bir yüzük ve ikisi tarihi olmak üzere 5 tabanca ve bu tabancalar ait çok sayıda mermi, el yazması Kura’n-i Kerim Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine ait olduğu sanılan çok sayıda tarihi eserler ele geçirildi.

Ayrıca miktarda uyuşturucu maddeye de rastlandığı iddia edildi. Konuyla ilgili bir kişi gözaltına alınırken eşyalar, incelenmek üzere Balıkesir Müze Müdürlüğü'ne gönderilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER