ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 17:28

Balıkesir'de 191 bin öğrenci karne aldı


Balıkesir'de okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 191 bin 131 öğrenci ve 12 bin 937 öğretmen karne heyecanı yaşadı. Vali Ahmet Turhan, Vali Yardımcısı Nusret Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, yarıyıl tatili dolayısıyla öğrencilere karne dağıttı ve tavsiyelerde bulundu. Albay Tayyar Nuran Oğuz İlkokulu'ndaki törende Turhan, oyuncak ve kitap da hediye etti.

Vali Turhan, okula gelişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Daha sonra sınıflara geçen Turhan, karnelerini verdiği öğrencilere oyuncak ve kitap da dağıttı. Karne dağıtım programının ardından kısa bir açıklama yapan Turhan, "Bugün 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk yarısının son günü. Okullarımızda öğrencilerin karne sevincine ortak olmak istedik. Miniklerle bu heyecanı yaşamanın ayrı bir güzelliği vardı." dedi.

Milli Eğitim Müdürü Caner ise il öğrencilerin, iki haftalık sürede dinlenmesini ve eksiklerini gidermesini isteyerek, "Aileleriyle iyi bir tatil geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Çocuklarımızın karnelerindeki başarısı bizi mutlu ediyor ancak dönem içinde gerekli performansı gösterememiş çocuklarımızın düşük notlarından dolayı tahkir etme, üzme gibi davranışlardan kaçınalım. 'Her öğrenci başarır' fikrinden hareketle onlar, pozitif disiplin anlayışıyla mutlaka başarabilecekleri mesajını vermeye çalışalım." diye konuştu. Öğretmenlere de seslenen Caner, tatil boyunca dinlenmeleri ve kendilerince öğrencilere vermek istedikleri bilgiler noktasında varsa eksik kısımlarını telafi yönünde değerlendirme yapmalarını tavsiye etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER