ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 21:54

Balıkesir Valisi Turhan: Mehteran ecadın bıraktığı en güzel emanet

Balıkesir Valisi Turhan: Mehteran ecadın bıraktığı en güzel emanet


Balıkesir Mehteranı Tanıtma ve Geliştirme Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Servet Avcı ile üyeler, Vali Ahmet Turhan'ı makamında ziyaret etti. Turhan, "Mehteran bize ecdadımızın bıraktığı en güzel emanetlerden biridir." dedi.

Milli ve manevi değerleri en iyi şekilde yansıtmaya çalıştıklarını ifade eden Dernek Başkanı Avcı, "Bizden sonraki gelen nesle bırakabileceğimiz en değerli varlıklarımızdan birisi de manevi değerlerimizdir. Bizlere vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ederiz." diye konuştu. Türk kültüründe mehterin çok özel bir yeri olduğunu ifade eden Vali Turhan da Balıkesir Mehteran Takımı'nın performansını beğeniyle takip ettiklerini dile getirdi. Turhan, "Mehteran, bize ecdadımızın bıraktığı en güzel emanetlerden biridir. Siz de bunu çok güzel bir şekilde yapıyorsunuz Bu mehteran takımınızın gönüllülerden oluşması, buna daha da anlam katıyor." dedi.

Ziyarette Balıkesir Mehteran Takımı üyesi Mustafa Saran, Vali Turhan'a kendi yazdığı "Balıkesir" isimli şiiri okudu. Samimi bir ortamda geçen ziyaret, karşılıklı iyi dileklerle sona erdi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER