ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 00:45

Balıkesir AK Parti, 2023 hedefine destek verdi

Balıkesir AK Parti, 2023 hedefine destek verdi

AK Parti Balıkesir İl Danışma Meclisi toplantısında, 2 bin 23 yeni üye katıldı


AK Parti Balıkesir İl Danışma Meclisi toplantısında, 2 bin 23 yeni üye katıldı. Katılanlara rozetlerini, Genel Başkan yardımcıları Süleyman Soylu ve Ahmet Edip Uğur, MKYK Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı ile Bursa Milletvekili ve Balıkesir Koordinatör Vekili İsmet Soy taktı.

Geniş katılımlı toplantıda, 2023 yılı hedefi doğrultusunda aralarında oda başkanları, muhtarlar, işadamları, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerinin de bulunduğu 2 bin 23 kişi AK Parti'ye katıldı. Gala Aktivite Merkezi'ndeki toplantıda, eski ve yeni miletvekilleriyle AK Parti Genel Merkezi'den gelen kalabalık bir topluluk da hazır bulundu.

Toplantı, divan kurulunun seçilmesiyle başladı. Daha sonra AK Parti Balıkesir İl Başkan Mahmut Poyrazlı, yaptığı konuşmada yeni katılımlardan dolayı mutlu olduklarını söyledi. AK Parti'nin kuruluş tarihi ve bugüne kadar yapılan hizmetler hakkında kısa bilgiler veren Poyrazlı, bu davanın dostların buluşması ve kucaklaşması olduğunu kaydetti. Daha sonra kürsüye çıkan Genel Başkan Yardımcısı Uğur ise bu tür toplantılarla birlik beraberlik içinde güç topladıklarını ve çalışmalara devam ettiklerini bildirdi. AK Parti olarak olarak kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olarak yola çıktıklarını belirten Uğur, 10 yılı iktidarda tamamladıklarını hatırlattı. Bu 10 yıllık süre içinde üç genel seçim geçirdiklerini anımsatan Uğur, AK Parti'nin milletin desteğiyle her seçimde oyunu artırarak bugünlere geldiğini söyledi. Çizgilerinin, 1946'da, "Yeter, söz milletindir!" diye yola çıkan Demokrat Parti'nin, Adalet Partisi'nin, Anavatan Partisi'nin, DYP'nin çizgisi olduğunu aktaran Uğur, "Onlar millet için siyaset yaptılar. Maalesef darbeler, darbelere teşebbüsler, vesayetle her zaman yolları kesildi. İşte AK Parti, milletin iktidar olduğunu ispat etti. Bugün AK Parti'nin merkez parti olduğunu, demokrasiye inandığını, aramıza katılan arkadaşlarla göstermiş oluyoruz. Demokrasilerde milletten üstün güç yoktur. Millet adına siyaset yapanlar, maalesef layık oldukları muameleyi görmüş değillerdir. Millet adına meydana çıkan devlet adamlarının, darağaçlarında can teslim ettiklerine şahit olduk. Milleti düşman belleyen bir zihniyet, bu memleketin evlatlarına hiç fırsat tanımamıştır." dedi.

'TÜRKİYE 10 YILDA 10 HÜKÜMET GÖRDÜ'

Konuşmasında darbelerin Türkiye'ye verdiği zararlara da değinen Uğur, 27 Mayıs darbesinden sonra memlekete demokrasi gelmediğini, Türkiye'nin 10 yılda 10 hükümet gördüğünü vurguladı. O dönemleri yatırım değil, yaptırım dönemleri olarak adlandırmak gerektiğini dile getiren Uğur, şöyle devam etti: "Bugün yatalak da olsalar yargıya hesap veriyorlar. 12 Mart'tan 12 Eylül'e, dokuz yılda 11 hükümet işbaşına geldi. Kasketli, fötrlü başbakanlar, güya Türkiye'yi yönetiyorlardı ama özde değil, sözde yönetiyorlardı. Sokakta gençler birbirini kırarken vatandaş yokluğa mahkum, kuyruklarda çile çekiyordu. Rahmetli Özal sayesinde nefes aldılar. 60 hükümet, 30'a yakın başbakan geldi geçti AK Parti'ye kadar, darbelerin ardı arkası kesilmedi. 28 Şubat ve 27 Nisan'ın adını anmayacağım, onlar zaten gereken cevabı aldı. AK Parti iktidarının demir yumruğu, bir asırdır devam eden vesayetçi yapıyı darmadağın etmiş ve tarihe gömmüştür."

Konuşmaların ardından İl Başkanı Poyrazlı, Genel Başkan Yardımcısı Soylu'ya sırtında adının yazılı olduğu Balıkesirspor forması, Balıkesir'in simgesi tarihi saat kulesi maketi ve meşhur Yağcıbedir halısı hediye etti. Genel Başkan Yardımcısı Uğur, MKYK Üyesi Bağlı ve Milletvekili Soy'a da halı ve saat maketi verdi.

Daha sonra aralarında CHP, DP, DYP, ANAP ve HAS Parti'lilerin de bulunduğu yeni üyelere rozet takıldı. Yeni üyeleri, hep birlikte el kaldırarak fotoğraf çektirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER