ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 22:02

Balıkesir AK Parti 12. kuruluş yıl dönümünü pasta keserek kutladı

Balıkesir AK Parti 12. kuruluş yıl dönümünü pasta keserek kutladı


AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı, partinin 12. kuruluş yıl dönümünü pasta keserek kutladı. İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti'nin kurucusunun bizatihi bu milletin kendisi olduğunu belirterek, "AK Parti kadroları samimi niyetlerle bu aziz millete hizmet edebilmek ve Hakk'ın rızasını kazanabilmek gayesiyle yola koyulmuşlardır." dedi.

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Poyrazlı, partisinin kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, partisinin 11 yıllık hizmetlerinden bahsetti. İl başkanlığı binasında düzenlenen toplantıya Kadın Kolları Başkanı Mutlu Aydemir, Merkez İlçe Başkanı Recep Şeker, Gençlik Kolları Başkanı Zafer Dağarcıklıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Millet ve devletlerin tarihlerinde asırlara bedel yıllar olduğunu belirten Poyrazlı, "İşte 14 Ağustos 2001 tarihi Türkiye için Türk siyasi hayatı için aziz milletimiz için bölgemiz ve coğrafyamız ve hatta dünya için bir milat, çok önemli bir dönüm noktasıdır. Yine 14 Ağustos 2001 gününden bugüne kadar geçen 12 yılda milletimiz ve devletimiz için asırlara bedel bir 12 yıldır. Bundan tam 12 yıl önce 2001 yılının böyle bir 14 Ağustos günü Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ve önderliğinde Adalet ve Kalkınma Partisi kurulmuştur. 14 Ağustos 2001 günü besmele çekerek yola çıktığımızda hedefimiz yoksullukla, yolsuzlukla ve yasaklarla mücadele etmek ve bunları ortadan kaldırmaktı. Hedefimiz, büyük ve güçlü bir ekonomi, güçlü bir toplum, ileri demokrasi, bölgesinde ve dünyada itibarlı ve güçlü bir devletti. Sevdamız yeniden büyük Türkiye sevdasıydı." diye konuştu.

Milletin hayır duasıyla yola çıktıklarına dikkat çeken Poyrazlı, şöyle dedi: "Milletin efendiliğine değil hizmetkârlığına talip olarak yola çıktık. Velhasıl aziz milletimizin kurucusu olduğu bu partide, milletimizle ve milletimizin değerlerini baş tacı yaparak yola çıktık. Aziz milletimizin bağrından çıkan ve milletimizin değerlerini baş tacı yapan bu parti kuruluşundan sadece 14 ay sonra da bu milletin oylarıyla iktidar olmuştur. AK Parti'nin 11 yıllık iktidar süresi çok şükür Türkiye'nin her alanda atılım yaptığı, huzurun ve refahın arttığı, birlik ve bütünlüğümüzün pekiştiği, demokrasimizin güçlendiği bir 11 yıl olmuştur."

Mahmut Poyrazlı, partisinin 11 yıllık iktidarı boyunca adalet, tarım, ekonomi, ulaşım, sağlık, eğitim, turizm, sosyal güvenlik ve diğer alanlarda yapılan hizmetlerden bahsetti. AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, bugün Mısır güvenlik güçlerinin başkent Kahire'deki Adeviyye Meydanı'nda Mursi destekçilerine yaptığı müdahalenin de kabul edilebilir bir hareket olmadığını söyledi. Poyrazlı, şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz günlerde de benzer bir hadise olmuştu, bugün de maalesef çok elim bir hadise gerçekleşti. Biz hem hükümet olarak hem de parti olarak Mısır'da seçilmiş iktidarın arkasındayız. Bu bir askeri darbedir. Türkiye'de zaman zaman gündeme gelen canını acıtan darbelerden bir tanesi Mısır'da gerçekleşti. Türkiye, bu darbelerden çok çekmiştir. Çok zarara uğramıştır. Bunu bilmemize rağmen maalesef Türkiye'de bu duruma darbe diyemeyen insanlar var. Bizler istiyoruz ki bir an önce Mısır'da tekrar demokrasiye geçilsin. Seçilmiş iktidar ve cumhurbaşkanı görevine iade edilsin. Kardeş ve Müslüman bir ülkedeki bu elim hadiseler son bulsun. Bir an önce Mısır'ın eski günlerine dönmesi için Cenabı Hakk'a dua ediyoruz." Konuşmanın ardından Mahmut Poyrazlı ve diğer partililer, üzerinde AK Parti ambleminin bulunduğu ve 12. yıl yazılı pastayı hep birlikte kesti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER