ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ağustos 2013 Çarşamba 00:19

Balık merakı canına mal oldu


Büyükçekmece'de akşam saatlerinde oğlu, yeğenleri ve dayısıyla birlikte sandalla balık avlamaya çıkan Yalçın Yurdun (35), alabora olan sandaldan kurtulamayarak hayatını kaybetti. 2'si çocuk 5 yetişkinin bulunduğu sandaldaki diğer kişiler kurtulmayı başardı. Yurdun'un balıkçılık merakı yüzünden sandalı bir ay önce satın aldığı belirtildi.

Akşam saatlerinde Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelen bilgi üzerine ekipler, Mimaroba mevkiinde boğulma ihbarı alınan yere geldi. Polisin edindiği bilgilere göre Yalçın Yurdun bir oğlu, iki yeğeni ve dayısı ile sandalla balık avlamak için denize açılldı. Ancak denizde alabora olan tekne 5 kişiye ecel terleri döktürdü. Yaşları küçük olan iki çocuğun da bulunduğu sandaldakilerden 4'ü yüzerek sahile çıkmayı başardı. Ancak alabora olan tekneden kurtulamayan Yurdun, boğularak can verdi.

Yurdun'un cesedi görevliler tarafından kıyıya getirilerek ambulansa alındı. Olay Yeri İnceleme Ekibi de olayın meydana geldiği kıyıda inceleme yaptı. Ambulansa alınan ceset Büyükçekmece Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Olaydan kurtulan diğer kazazedeler de hastaneye kaldırıldı.

Olayın meydana geldiği sahile gelen Yurdun'un kayınbiraderi Ünal Mestan, sandaldakilerin telefon ile yardım istediklerini ve kendilerinin de bu sayede haberdar olduklarını anlattı. Yaklaşık bir ay kadar önce kayınbiraderi Yurdun'un 7 bin TL ödeyerek sandalı satın aldığını ve balık merakı bulunduğunu anlatan Mestan, "Ancak kısmet olmadı" dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER