ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 14:29

Balık kokulu eroinler kıskıvrak yakalandı

Balık kokulu eroinler kıskıvrak yakalandı


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, Kocaeli’nde muz kolileri yanında gizlenmiş, piyasa değeri 5 milyon TL olan 31 kilo kokain ele geçirdi. Bir antrepoya getirilen 10 konteyner içerisindeki yeşil muz kolileri yanında gizlenen kokainin bulunamaması amacıyla balık kokusu verilen 26 pakete saklandığı belirlendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kocaeli Gümrük Muhafaza ekipleri, Ekvator ülkesinden Derince Gümrük Müdürlüğüne bağlı antrepoya getirilen 10 konteyner içerisindeki yeşil muz kolileri üzerinde siyah bir çuval içerisinde, sarılı vaziyette ve balık kokusu verilmiş 26 adet paket ele geçirdi. Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince paketlerden numune alınarak narkotik test kiti cihazında kontrol edildi. Maddenin kokain cinsi uyuşturucu madde olduğu tespit edildi. 31 kilo 847 gram kokainin 5 milyon TL değerinde olduğu belirtildi.

Öte yandan 2012 yılı içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda 117 milyon 300 bin TL değerinde uyuşturucu madde ele geçirildiği bildirildi. Yapılan operasyonlarda 18 milyon 287 bin TL değerinde ise 165 kilo 166 gram kokain ele geçirildi.

Diğer taraftan Türkiye’den çıkış yapmak üzere İpsala Gümrük Sahası’na gelen, Makedonya pasaportlu 31 yaşındaki Z.M isimli erkek şahsın kullandığı Makedonya plakalı otomobilde şüphe üzerine arama yapıldı. Aracın sağ ve sol marş piyel boşluklarına gizlenmiş vaziyette piyasa değeri 637 bin 380 TL olan 10 kg 623 gram eroin ele geçirildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER