ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2014 Pazartesi 17:28

Balcı: Cadı avından Hizmet ile alakası olmayanlar da zarar görüyor


İstanbul'da Turkish Review ve Hira dergilerinin ortaklaşa düzenlediği Türk‐Arap Entelektüeller Forumu öğleden sonra “Müslümanın Devletle İmtihanı: Toplumsal Değişim İçin Alternatif Modeller” başlı altında devam ediyor.

Turkish Review Genel Müdürü ve Zaman Gazetesi yazarı Kerim Balcı, "Sözde Ak Parti - Hizmet Çatışmasının Gerçek Yüzü" konulu sunum yaptı. Kerim Balcı, Ak Parti'nin kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden günümüze yaşanan gelişmeleri kronolojik olarak anlattı. Özellikle 17 Mart yolsuzluk ve rüşvet operasyonu süreci üzerinde duran Balcı, yaşanan süreci tüm yönleriyle dile getirdi. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrasında yargı ve emniyet birimlerindeki tasfiyelere dikkat çeken Balcı, yaşananlara "cadı avı" benzetmesinde bulundu.

"Türkiye'de Ak Parti-Hizmet çatışması yoktur." diyen Balcı, "Hizmeti sindirmeye yönelik adımlar, bir cadı avına dönüşmüş ve Hizmetle hiçbir alakası olmayan kişiler de bu cadı avından zarar görmeye başlamıştır. Bu cadı avından Ak Partililer de zarar görmeye başladı. Türkiye basın ve ifade özgürlüğü konusunda dünyanın en geride kalmış ülkelerinden biri konumuna düşürülmüştür. Ak Parti, İslam dünyasının geri kalan kısmına hizmet götürün bir yönetim olmaktan çıkmış, aksine İslam dünyasını Hizmet Hareketin'e karşı giriştiği sindirme operasyonlarına ortak etmeye çatışmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER