ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 21:25

Baklan ilçesinin içme suyu problemini Denizli Belediyesi çözdü

Baklan ilçesinin içme suyu problemini Denizli Belediyesi çözdü


Denizli Belediyesi Baklan ilçesinin içme suyu problemini 5 kilometre uzaklıktan getirerek çözüme kavuşturdu. Denizli Belediye Meclisi kararıyla Baklan’a yapılan içme suyu isale hattının açılışı törenle yapıldı. Törene Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Baklan Kaymakamı Hasan Dönmez, Baklan Belediye Başkanı İsa Karaçolak ile çok sayıda davetli ve Baklanlılar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Karaçolak, "Çifte bayram yapıyoruz. Bugün burada içme suyumuza kavuşmamız ve ilçe oluşumuzun 23. yılı sebebi ile bir aradayız. Bugün kutlama günüdür. Yıllardır su sorununu ekonomik yetersizlikler nedeniyle çözemiyorduk. Ancak Sayın Zolan’ın girişimiyle bu konu kökten çözüldü. Büyükşehir işte bu. Artık Büyükşehir ile ilçemiz daha çok hizmet alacak. Hizmet sunumunda kaynak sıkıntımız kalmayacak." dedi.

Baklan'da uzun yıllardır var olan bir sorunu ortadan kaldırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Zolan da uzun yıllar sağlıklı olmayan bir suyu 15-20 bin lira harcanarak ilçeye verilmeye çalışıldığını hatırlatarak, "Büyük elektrik masrafı yapılarak getirilen suyun elektrik faturasının ödenememesi sebebi ile kesilmiş olması bizi üzdü. Maalesef ilçemiz geçen yıl susuz kaldı. Bundan tam bir yıl önce Baklanımızda bir sıkıntı vardı. İçme suyunun elektrik kesintisi sebebi ile kesildiğini öğrendik. Biz ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ felsefesi ile Baklanımızın bu sıkıntısını inşallah çözeceğiz dedik. ‘Baklan'ın su borusunu biz verelim’ dedik. ‘Sadece su borusu olmaz, sen bunun tamamını yaparsın’ dediler. İş makinelerimizle 5 bin 400 metreden içme suyumuzu getirdik. Elektrik ücreti ödemeden, hiçbir masrafı olmadan sağlıklı, pırıl pırıl suyumuz çeşmelerden akıyor. Güle güle, doya doya için." dedi.

Vali Demir ise Denizli, Büyükşehir Belediyesi olmak için yaptığı mücadelenin Türkiye’ye örnek olduğunu vurguladı. Demir, "Öyle bir önderlik yaptı ki Türkiye’de sistem tamamen değişti. Önceden Büyükşehir belediyeleri merkezin belli kilometrelerinde sorunluyken şu anda bütün il genelinden sorumlu hale geldi. Sonuçta bu ülke büyüyorsa ancak hizmetle büyüyecek ve ülkenin kaybedecek zamanı yok. Artık sizin beklemeye, söz ve vaade hiç tahammülünüz yok." diye konuştu. Konuşmaların ardından tören, günün anısına yapılan çeşmenin açılış kurdelesinin kesilmesi ve ana boru hattının yapımında emeği geçenlere plaket verilmesiyle sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER