ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 16:19

Bakırköy'deki silahlı saldırı

Bakırköydeki silahlı saldırı


Bakırköy'deki silahlı saldırıda eşini ve kızını kaybeden eski Anavatan Partisi İstanbul Milletvekili Adnan Yıldız ile kendisiyle birlikte yaralanan oğlunun sağlık durumlarının iyi olduğu, yaralı ele geçirilen saldırganın da hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.
Saldırıda kolundan yaralanan Adnan Yıldız ile elinden ve omzundan yaralanan oğlu Kamil Yıldız'ın, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan müdahalenin ardından sevk edildikleri Bahçelievler Medical Park Hastanesi'ndeki tedavileri sürüyor. Baba-oğulun sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
Gasp girişiminde, açılan karşı ateşle hayatını kaybeden saldırganın M.D.Y olduğu öğrenildi. Yaralı ele geçirilen ve Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan M.B.A adlı diğer saldırganın hayati tehlikeyi atlattığı ve tedavisine devam edildiği kaydedildi.
Bir dönem Zeytinburnu Spor Kulübü Başkanlığı da yapan eski milletvekili Yıldız'ın 58. Bulvar'da döviz bürosu bulunduğu ve gasp girişiminde hayatını kaybeden kızı Betül Yıldız'ın burada çalıştığı belirtildi.
Ayrıca, dün akşam saatlerinde, içinde 300 bin dolar bulunan çantayla iş yerinden Bakırköy'deki evlerine dönen Adnan Yıldız ile Betül Yıldız'ın, yolda araçlarını siyah renkli bir otomobilin takip ettiği iddiasıyla emniyete şikayette bulundukları öğrenildi.
Bazı görgü tanıklarının polise, kasklı saldırganların, sabah saatlerinde olayın gerçekleştiği sokaktan motosikletle iki kez geçip çevreyi kontrol ettiğini ve olaydan önce sokağın köşesinde beklediğini gördüklerini söyledikleri kaydedildi.
Olayda kullanılan 3 tabanca ile 1 pompalı tüfek, incelenmek üzere emniyete götürüldü. Polis ekipleri, sokaktaki bazı ev ve iş yerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını da incelemeye aldı.
Yıldız ailesinin, 2 yıl önce de 58. Bulvar'daki döviz bürosunda gasp edilmek istendiği ve gaspçıların, Adnan Yıldız ve çalışanlarının karşı koyması üzerine kaçtıkları öğrenildi.
İki saldırganın, parmak izi incelemeleri sonucu "nitelikli yağma", "hırsızlık", "gasp" ve "adam yaralama" suçlarından çok sayıda sabıkası olduğu bildirildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER