ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 15:39

Bakanlık dernekler yönetmeliğini değiştirdi

Bakanlık dernekler yönetmeliğini değiştirdi


İçişleri Bakanlığı’nca, 2005 yılında Resmî Gazete’de yayımlanan Dernekler Yönetmeliği’nde bazı değişiklikler yapıldığı bildirildi.

23 Ocak 2013 tarihli ve 28537 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ve derneklerin iş ve işlemlerinde bazı yenilikler getiren Dernekler Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 31 Ocak 2013 tarihi itibarıyla yürürlüğe girdi.

Bartın İl Dernekler Müdürü Ekrem Ali Altuntaş Dernekler Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikler ve getirdiği yeniliklerle ilgili açıklamalarda bulundu. Bartın il genelinde 242 derneğin bulunduğunu dile getiren Dernekler Müdürü Ekrem Ali Altuntaş, “Derneklerimiz www.dernekler.gov.tr web sitesinden bildirim ve ekler kısmındaki en güncel dosyaları kullanarak bildirim ve beyannamede bulunmaları gerekmektedir. Her yıl Nisan ayının son gününe kadar verilen dernek beyannameleri de belirtilen web sitesinden güncel ekler kullanılarak yapılmalıdır. Bu tür bildirim ve beyannameler konusunda derneklerimize her türlü yardımı yapmaktayız. Ancak bazen bazı derneklerimizle irtibat kurmada zorlanıyoruz. İletişim bilgileri ve cep telefonları değişen dernek başkanlarımız değişikliği müdürlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir. Değişen yönetmeliklerde genel kurul sonuç raporunda dernek başkanlarının cep telefonları bilgisi bölümü de eklenmiştir.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER