ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 16:23

Bakanlar, Sri Lanka Milli Günü kutlamasında

Bakanlar, Sri Lanka Milli Günü kutlamasında


Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen resepsiyonda Sri Lanka Milli Günü kutlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katıldığı resepsiyonda iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin devam etmesine vurgu yapıldı.

Sri Lanka Milli Günü Ankara Swissotel Anatolia'da kutlandı. Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bharathi Davina’nın ev sahipliği yaptığı resepsiyona, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Sri Lanka İstanbul Fahri Başkonsolosu Adnan Polat ve çok sayıda davetli katıldı. İki ülkenin Milli Marşlarının okunmasının ardından, Sri Lanka ve Türkiye’de hayatını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulunuldu.

Törende konuşan Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bharathi Davina, kendisini öz vatanında hissettiğini belirtti. Hala Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan ile dostluklarını paylaştıklarını belirten Davina, “Kısa zaman geçmesine rağmen burası benimde bir ülkem. İki ülkenin ilişkileri birbirine çok benziyor. Ben herkese teşekkür ediyorum. Burada alınan mesajları liderimize ileteceğim.” ifadelerini kullandı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise Sri Lanka’lı yöneticilere ve vatandaşlara kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti. Şimşek, “İstediğiniz zaman yardıma ve diyaloğa açığız. İlk defa bu günlere katılmama rağmen ben çok gururlandım. Bunun için Sri Lanka Büyükelçiliğine teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, Büyükelçi Davina ve Bakanlar birlikte Sri Lanka’nın kültürel şarkısını söyledi. Türk ve Sri Lanka bayraklarıyla birlikte şarkı söylenmesinin ardından dostluk pastası kesildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER