ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 23:26

Bakanlar Eker ve Kılıç, Diyarbakır'da


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ''Dökülen nifak tohumları hiçbir zaman yeşeremez, büyüyemez, milletimizin birliğinin önüne bir engel olarak dikilemez'' dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'nde Çanakkale Şehitleri ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinliği kapsamında düzenlenen, ''Bedirhan Gökçe ile Şiir Muhabbeti Programı''na katıldı.

Kılıç, burada yaptığı konuşmada, Çanakkale Şehitliği'ni gezerken, Diyarbakırlı Mehmet ile Trabzonlu Ahmet'in göğüs göğüse yattığını gördüğünü söyledi.

İstiklal Marşı'nın, Türk'ün, Kürt'ün, Arap'ın ve Arnavut'un da marşı olduğunu belirten Bakan Kılıç, şunları söyledi:

''Bayrak ve üzerindeki şühedanın kanını simgeleyen kırmızı, memleketi özgür kılmak, namusumuzu korumak, toprağımıza yabancı eli dokundurmamak üzere dökülen kanların kırmızısıdır. Bundan dolayıdır ki aramıza kimse giremez. Dökülen nifak tohumları hiçbir zaman yeşeremez, büyüyemez, milletimizin birliğinin önüne bir engel olarak dikilemez. Türkiye için bütün fedakarlıkları göze alan milletimizin birliği beraberliği ve kardeşliği için Diyarbakır sokaklarında bugün elini sıktığımız herkesin kulağımıza fısıldadığı çözümün hayat bulması için gereken bütün adımları atan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını sizlere iletiyorum.''
    
Bakan Eker
    
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de Çanakkale'de şehit olanlar içerisinde Türkiye coğrafyasının her köşesinden insanların bulunduğunu belirterek, ''Bunlar bize bir mesaj veriyor. Türkiye bir süreçten geçiyor. Türkiye aslında Çanakkale'nin ruhunu daha iyi anlayacak günleri idrak ediyor. Türkiye'de 75 milyon insanın barış, umut, sevgi ve kardeşlik türkülerini birlikte söyleyecekleri günleri planlıyoruz. Şu anda onun mücadelesini veriyoruz'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bedirhan Gökçe, Çanakkale Şehitleri ve Mehmet Akif Ersoy'u anlatan şiirler okudu. Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Gökçe'ye plaket verdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker de Kılıç'a, Diyarbakır'ı simgeleyen bakır işlemeli plaket hediye etti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER