ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 20:28

Bakanın katıldığı açılışta izdiham

Bakanın katıldığı açılışta izdiham


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı Çiçek köyünde ilköğretim okulu açılışına katıldı. Açılışta vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle izdiham yaşandı.

Şanlıurfa merkeze 85 kilometre uzaklıkta bulunan Çiçek köyündeki açılışa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri, bürokratlar ve partililerin yanı sıra köy sakinleri katıldı. Açılışta okuldan çıkartılan sınıflardaki masa ve sandalyelerin yerine halı serilerek sınıflarda yemek yenildi. Törende konuşan Bakan Çelik, “Biz hizmet ekibiyiz, oturan ekip değil. Biz Ankara’da, Urfa’da oturabilirdik ama şu anda bu yağmurda dinlemeden sizin için geldik, hizmet getirdik. Biz elimizdeki bütün imkanları Şanlıurfa için adeta bir yağmur gibi yağdırıyoruz. Sıkıntılarınızı tek tek dinleyip çözüme ulaştırıyoruz. Şimdi tabi ki bu yağmurda sizi yağmur altında bekletmek uygun değil, o yüzden okulumuzun hemen açılışını yapmak istiyorum. Ondan sonra içerde herkesi dinleyip, köyünüzdeki sorunları çözme noktasında erişiriz. Okulumuzun açılışının herkes için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Açılış sonrası Bakan Çelik’e sorunlarını anlatmak isteyen vatandaşlar okulun içine girmek isteyince gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlikte jandarma ekipleri vatandaşları kontrol altına almakta güçlük çekerken, izdihamda okul bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı da yıkıldı.KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER