ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 16:36

"Bakanımız Erdoğan Bayraktar bu tip konularda oldukça titiz ve özenli"


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, OGS cihazı takılı bakanlara ait kırmızı plakalı makam araçları içerisinde en çok cezanın, 21 kaçak geçişle Bakan Erdoğan Bayraktar’a ait olduğu şeklinde medyada yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. "Bakanımız Erdoğan Bayraktar bu tip konularda oldukça titiz ve özenli bir tutum sergilemektedir." denildi.

Bakanlıktan konuyla ilgili yapılan açıklamada, söz konusu haberlerde, "OGS cihazı takılı bakanlara ait kırmızı plakalı makam araçları konvoy halinde yaptıkları geçişlerinde cezalı duruma düştü. En çok ceza, 21 kaçak geçişle Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın makam aracına ait. Bakanların kullandıkları makam araçlarının birçoğunun kaçak geçiş cezaları bulunuyor. Örneğin Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından kullanılan makam aracı 21 kez gişelerden kaçak geçmiş ve devlete 2365 lira borçlu. Bakanlara ait OGS cihazı takılı bulunan kırmızı plakalı makam araçlarının cezalı duruma düştüğü daha önce gündeme gelmişti. Buna göre en çok cezalı duruma düşen 21 kez kaçak geçişiyle Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar oldu." gibi değerlendirmelere yer verildiği belirtildi.

"AYNI PLAKALI FARKLI ARACA YAZILAN CEZA"

Söz konusu haberlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile ilgili yer alan bilgilerin hiçbiri gerçeği yansıtmadığına vurgu yapılan açıklamada, "Bu haberlerde yer alan bilgiler tamamen yanlış ve ileri sürülen iddialar ise asılsızdır. Yaptığımız araştırma sonucunda; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından köprü ve otoyol geçişlerinde kaçak geçişi belgelemek için yerleştirilen kamera siteminde renk ayrımının yapılamaması nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aracımızla aynı plakaya sahip farklı bir araca yazılan cezaların Bakanlığımız makam araçlarına yazılmış gibi göründüğü anlaşılmıştır. Aynı plakaya sahip farklı bir araca kesilen ceza, kamuoyunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar’a kesilmiş gibi algılanmıştır. Yanlış haberlerin içeriğinin ve veriliş şeklinin düzeltilmesi amacıyla söz konusu medya organlarının uyarılması ve kamuoyumuzun doğru bilgilendirilmesi zorunlu olmuştur." denildi.

"BAKAN BU KONULARDA TİTİZ VE ÖZENLİ"

Açıklamanın sonunda, "Sayın Bakanımızın kaçak geçişi ve verilen cezalarla ilgili yayımlanan haberler ile bu haberlerde yer alan bilgiler tamamen yanlış; tüm iddialar ise asılsızdır. Sayın Bakanımız Erdoğan Bayraktar bu tip konularda oldukça titiz ve özenli bir tutum sergilemektedir." bilgisi verildi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER