ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 14:03

Bakanı Güler: "Biz birliğin beraberliğin simgesiyiz''


İçişleri Bakanı Muammer Güler, ''AK Parti olarak biz birliğin beraberliğin simgesiyiz'' dedi.
    
Güler, AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, geçmiş yıllardaki gibi birlik ve beraberliğin geleceğe taşınması gerektiğini kaydetti.
    
Birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin Mardin olduğunu vurgulayan Güler, şunları söyledi:
    
''Türkiye'nin önündeki bu prangalardan artık kurtulması lazım. Ortak geleceğe, ortak hedeflere hep birlikte bakmamız lazım. Farklılıklarımızı, çeşitliliklerimizi zenginlik sayarak hangi etnik kökenli olursa olsun hangi inançtan olursa olsun bu topraklarda yüzyıllarca hoşgörü ve uzlaşı içinde herkesin hakkına, hukukuna hoşgörü ile yaşadık. Midyat bunun en güzel örneğidir. Mardin bunun en güzel örneğidir. Dünyaya, Türkiye'ye verilecek örnek Midyat'tır, Mardin'dir, birliktir, kardeşliktir ve bunu geleceğe doğru devamıdır.''
    
''Türkiye'nin geleceğini hep birilikte inşa edelim''
    
Çözüm sürecinde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Güler, AK Parti olarak birliğin ve beraberliğin simgesi olduklarını söyledi.
    
Bu birlikteliliğin ve beraberliğin Türkiye'nin geleceğini çok değiştireceğini ifade eden Güler, şöyle devam etti:
    
''Birliğimizin beraberliğimizin bozulmamasını istiyoruz. Bizim birliğimize, huzurumuza göz dikenlerin bu işten vazgeçmelerini istiyoruz. Çözüm sürecinde herkes elini taşın altına koysun. Türkiye geleceğini hep birlikte inşa edelim. AK Parti olarak biz birliğin beraberliğin simgesiyiz. Bakın Türkiye'de her 2 kişiden biri AK Parti'ye rey veriyor. Bu beraberliğimiz Türkiye'nin geleceğini çok değiştirecektir.''
    
Diğer konuşmaların ardından ilçe başkanlığı binasının kurdelesini kesen İçişleri Bakanı Muammer Güler, açılışa katılanlara karanfil attı.
    
Törende bir grup Midyat Belediyespor taraftarı Güler'e takımın atkısını hediye etti. Açılıştan önce ise 3 koç kesildi.
    
Öte yandan açılışta Münir Atmaca adlı vatandaş, ''Hoş geldin sayın bakanım. Açım, işsizim iş istiyorum'' pankartı açtı. Atmaca 4 çocuğunun olduğunu ve işsiz olduğunu belirterek, Bakan Güler'den yardım istedi. Bakan Güler ise konuyla ilgileneceğini belirtti.
    
İlçede, Kaymakam Oğuzhan Bingöl, Belediye Başkanı Şeyhmus Nasıroğlu ve Cumhuriyet Başsavcısı Armağan İlhan'ı makamlarında ziyaret eden Bakan Güler, daha sonra ilçe esnafını ziyaret etti.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER