ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 14:04

Bakan'dan çok önemli PKK açıklaması

Bakandan çok önemli PKK açıklaması

PKK'nın sosyal medya üzerinden gençleri kandırdığı yönündeki haberlere karşı Bakan Şahin'den çok önemli uyarı...


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, terör örgütü PKK'nın sosyal medyayı kullanarak gençleri ve çocukları dağa yönlendirmesiyle ilgili gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi. Bunun büyük bir tehlike olduğuna dikkat çeken Şahin, ailelerde de özellikle annelere büyük görev düştüğünü belirtti. Şahin, "Sosyal medyadan çocuklarımıza ve gençlerimize gelen bilgileri anne ve babaların iyi bir şekilde analiz edeceği sistemi hayata geçirmemiz gerekiyor." dedi.

Şahin, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91'nci yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Dokurcum Meydanı'nda katıldığı törenin ardından, Tarihi Gaziantep Kalesi'nde incelemelerde bulundu. Geçtiğimiz gün aşırı yağıştan dolayı çöken asma köprü ile ilgili yetkililerden bilgi alan Şahin, ardından Kır Kahvesi'ne geçti. Protokol üyeleriyle sobanın önünde menengiç kahvesi içen Şahin, yine sobanın üzerinde pişirilen kestanelerde yedi. Kır Kahvesi'nde basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını da cevaplandıran Şahin, terör örgütünün sosyal medyayı kullanarak gençleri ve çocukları dağa yönlendirmesini değerlendirdi.

"SAVAŞ ZAMANINDA BİLE OKULLAR YAKILMAMIŞ, KORUNMUŞTUR"

Terör örgütünün sosyal medyayla birlikte çok farklı yöntemler kullandığının altını çizen Şahin, "Ama gençlerimiz ve çocuklarımız bakımından sosyal medya önemli bir iletişim alanı. Doğru bilginin analiz edilmesi gerekiyor. Özellikle annelerin babaların, sosyal medyadan çocuklarımıza ve gençlerimize gelen bilgileri iyi bir şekilde analiz edeceği, check edeceği sistemi de hayata geçirmemiz gerekiyor. Biliyorsunuz biz okul yapıyoruz, onlar yakıyorlar. Çünkü okullar yapıldığı, insanlar cahillikten kurtulduğu, bölge kalkındığı zaman terörün biteceğinden endişe ediyorlar. Bu yüzden 'cahillik devam etsin, o bölge kalkınmasın, o bölgeye hizmet gelmesin' diye uğraşıyorlar. Savaş zamanında bile okullar yakılmamıştır, korunmuştur. Okulları yakarak çocuklarımızı okutmamak istiyorlar, cahiliyeden beslenen bir anlayışla yollarına devam ediyorlar." ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda sosyal medyadaki tehlikeyi de yönetmeleri ve gerekli bütün tedbirleri almaları gerektiğinin altını çizen Şahin, "Ama şu bir gerçek. Biz açık bir topluma gittik. Hizmet kimden geliyor, bölge nasıl kalkınacak, kim onlara ne yapıyor, ne yapmıyor, kim onlar üzerinden nemalanıyor, onlar üzerinden siyaset yapıyor, kim onlar için çalışıyor artık çok net bir şekilde görülüyor. Ben bütün Türkiye'yi geziyorum. Geçen 15 gün önce Diyarbakır Silvan'da Aile Toplum Merkezi açılışımızı yaptık. Şu anda bölgede 40 tane merkez açıyoruz. Kadınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız için burada bizim belediyelerimizin sağladığı sosyal tesis imkanlarını, orada belediyelerin niyeti farklı olduğundan sağlayamadığından dolayı sosyal devlet olarak biz ihtiyacı gideriyoruz. Biz şu anda o çalışmaları hızlı bir şekilde yapıyoruz. Bu tehlikelerin hepsini yönetmemiz gerekiyor." diye konuştu.

Sosyal medyadan gelen tehlikenin büyük bir tehlike olduğuna vurgu yapan Şahin, gerekli tedbiri kendi bakanlığı ve ilgili bütün bakanlıklar tarafından alınması gerektiğini dile getirdi. En önemli görevin ailelere düştüğünü kaydeden Şahin, "Ailelerin bilgi nereden geliyorsa çocuklarını çok iyi kontrol etmesi, analiz etmesi, çocukları uyarması ve gerekli tedbiri alması gerekiyor. Burada ailede de kadına ve anneye çok büyük iş düşüyor." açıklamasında bulundu.

LEVENT KIRCA'YA ONUN SEVİYESİNE İNEREK CEVAP VERMEM YANLIŞ OLUR

Levent Kırca'nın AK Parti'ye destek veren bazı sanatçıları vatan haini ilan etmesiyle ilgili bir soruyu cevaplandıran Şahin, "Şimdi onun bireysel olarak yaptığı açıklamalara benim onun seviyesine düşerek cevap vermem yanlış olur. Halk her şeyi görüyor, milletimizi ne diyorsa biz milletimizin rotasında ve istikametinde devam ediyoruz. Onlar bireysel görüş olarak kalacaktır ve kendi içinde yok olacaktır." ifadelerini kullandı.

BEDELLİ ASKERLİKTEN ALINAN PARALARIN ŞEHİT AİLELERİ İÇİN KULLANILMASI

Şahin, bedelli askerlikten gelen gelirin şehit aileleri için kullanılmasıyla ilgili bir soruya da cevap veren Şahin, şunları söyledi: "Yönetmelik çıktı dün imzaladık. Yönetmelikte bedellinin nasıl kullanılacağı madde madde hazırlandı. 3 yıllık kullanma planı, burada şehit yakınlarımız, gazilerimiz, şehitliklerimiz ve engellilerimiz için kullanılacak. Alanlar belli, nasıl kullanacağımız belli, parayı nasıl harcayacağımız belli. O konuda herkes rahat olsun.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER