ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 11:05

Bakan'dan ağlatan cevap!

Bakandan ağlatan cevap!

Erdoğan Bayraktar'a, genç kızdan yardım tepkisi! Kanser hastası kız Bakan Erdoğan'ın verdiği parayı iade edip ağlayarak uzaklaştı.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kanser tedavisi gören ve kendisinden ilaçlarının temini için yardım isteyen üniversite öğrencisi genç kızın cebine para koyup, ilaçları kendisinin almasını istedi ve ’düşürme’ diye uyardı. Kendisine dilenci muamelesi yapıldığını söyleyerek alınan üniversiteli kız Selimiye Camii’nde namaz kılıp çıkan Bakan Bayraktar’a giderek, "Ben dilenci değilim, tedavim için yardım istedim" dedi ve cebine konulan parayı Bayraktar’ın eline tutuşturup ağlayarak uzaklaştı.

İki günlük Trakya programı kapsamında Edirne'ye gelen Bakan Bayraktar, Valiliği ziyareti ardından Edirne Belediyesi'ne geçti. Başkan Sedefçi tarafından karşılanan Bakan, ziyaretin ardından belediyeden ayrıldı. Sedefçi ile vedalaşan Erdoğan Bayraktar, öğle namazı için Selimiye Camii'ne doğru hareket etti. O sırada saçları kazıtılmış bir genç kız yaklaştı. Rahatsızlığına anlatan kıza, Bakan Bayraktar, cebinden çıkardığı parayı uzattı.

"CEBİNDEN DÜŞÜRME!"

"Al bu parayı kızım. Başka ne yapacağım. Al bunları cebinden düşürme." diyen Bakan'a genç kız itiraz etti. Bakanla birlikte camiye geçen kalabalıktan ayrılan genç kız, Erdoğan Bayraktar'ın camiden çıkışını bekledi.

"BEN DİLENCİ DEĞİLİM"

Edirne Emniyet Müdürlüğü'nden bir görevli genç kızı ikna etmeye çalıştı. Ancak Bakan'ın çıkmasıyla genç kız, cebine konulan parayı iade ederek, “Sadece yanlış anlaşıldım. Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım.” diye konuştu.

Bakan Baraktar da yanından koşarak ayrılmak isteyen kızı kolundan tutarak, “Yardım edeyim kızım." diyerek, kızı sakinleştirmeye çalıştı. Ancak Bakan'ın ve valinin çabası kızı durdurmaya yetmedi. Ağlayan genç kız hızlı bir şekilde camiden uzaklaştı.

Bakan Bayraktar, “İlaçlarımı yurt dışından getirtme imkanım yok dedi. Biz de yardımcı olduk. Vali Bey ben ilgileneyim dedi. Ama kızcağız alındı. Biz yardımcı oluruz kendisine. İlaçlarını alma konusunda yardımcı oluruz.” dedi.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kanser tedavisi gören üniversiteli kızla Bakan Bayraktar arasında geçen olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Edirne programı sırasında önünü kesen ve ağlayarak yardım isteyen kıza yardım etmiştir. Edirne Valisi Hasan Duruer'e de bu konuyla ilgili olarak talimat vererek, konunun çözülmesini istedi. Söz konusu öğrenciyi Valiliğe davet eden Hasan Duruer konuya çözüm bulmak için gerekenin yapılacağını ifade etmiştir. Sayın Bakanın yardım sözüne rağmen konunun basında 'Bakanın cevabı öğrenciyi ağlatmıştır' şeklinde yer alması üzüntüyle karşılanmıştır."

Öte yandan, Edirne Valisi Hasan Duruer'in talimatıyla, olaydan sonra ortadan kaybolan genç kızın kimliğini belirlemek için polis ekipleri çalışma başlatıldı. Ancak, henüz kıza ulaşılamadı.  

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER