ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 08:44

Bakan'a latife yaptı!

Bakana latife yaptı!

Davutoğlu'na Şentürk'ün göz zevkine göre plaket verdi!


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dünya Engelliler Birliği Vakfı Başkanı sanatçı Metin Şentürk’ü, Dünya Engelliler Günü'nde kabul etti. Kabul töreninde, vakfın kurulmasında emeği geçen Davutoğlu’na plaket takdim edildi.

 Bakan Davutoğlu, Metin Şentürk’ü, Beşiktaş’taki Conrad Otel’de kabul etti. Şentürk, Dünya Engelliler Birliği Vakfı’nın kurulmasında emeği geçen Davutoğlu’na teşekkür plaketi verdi. Şentürk, “Dünya Engelliler Birliği’ni İstanbul’da, Türkiye’nin algısına katkı ve diğer engellilere hizmet için kurmak istiyordum. Birileri bana ‘hayal kuruyorsun’ diyordu. Bunu size söylediğimde, ‘benim de düşüncelerime hayal diyorlar ama şu an bunu gerçek bir şekilde yazıyorlar.’ dediniz. Ve şimdi bu hayal gerçek oldu. Engelliler Birliği’ni, Bakanlar Kurulu’nun onayıyla 6 kıtadan 65 ülke vizyonunda kurmuş olduk.” dedi.

Davutoğlu da vakıftan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Dünya Engelliler Birliği Vakfı için ilk 2010 yılında görüştük ve nihayet kuruldu. Vakfın kısaltılmış ismi de çok hoşuma gitti; DEV.” ifadelerinde bulundu.

"BEN GEÇMESEM HAYAT BENİMLE DALGA GEÇER"

Bazı vatandaşların, yanına gelip, hayatla neden dalga geçtiğini soranlar olduğunu söyleyen Şentürk, “Benim neden bu kadar hayatla dalga geçtiğimi merak edenler oluyor. Ben de onlara, ben hayatla dalga geçmesem, hayat benimle dalga geçer diyorum.” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER