ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 17:48

Bakan Yılmaz, Kimse Yok Mu Derneği Bingöl Şubesi'ni ziyaret etti


Bingöl'de gezi ve incelemelerde bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Kimse Yok Mu Derneği Bingöl Şubesi'ni ziyaret etti. Derneğin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Bakan Yılmaz, '' Devletin resmi prosedürler nedeniyle ulaşamadığı muhtaç ailelere, sizin gibi kamu yararına çalışan dernekler ulaşıyor. '' dedi.

Kimse Yok Mu Derneği Bingöl Şubesi Başkanı Necmi Turhan tarafından şubede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Yılmaz, ''Yurt içi ve yurt dışında bulunan şubelerle bir çok yardıma muhtaç ailelere ulaşıyorsunuz. Eğitim, gıda, kıyafet ve sağlık gibi bir çok alanda yardımlar yapıyorsunuz. Kimin ne ihtiyacı varsa hepsini tedarik edebiliyorsunuz. Bunun sivil toplum kuruluşu tarafından yapılıyor olabilmesi çok güzel. Devlet ve Millet bir kuşun iki kanadı gibi olmalı. Yükselmek istiyorsa beraber hareket etmelidir. Son zamanlarda devletimizin yapmış olduğu yardımlarda artış olunca korktum, sivil toplum kuruluşları eskisi gibi çalışmaz diye ama bakıyorum ki değişen bir şey yok. Devlette, millette beraberce hızını yükselterek çalışıyor. Devletin yardım yapabilmesi için bazı resmi prosedürler vardır. Bazen o prosedürleri yerine getirmek çok zor olabiliyor ve tam o esnada sizler devreye giriyorsunuz.'' şeklinde konuştu.

Bingöl'deki hayırsever iş adamlarına da seslenen Bakan Yılmaz, ''Sizlerin bu kuruma daha çok sahip çıkmanız gerekiyor. Çünkü ülkemizin farklı yerlerinden gelen yardım malzemelerini buradaki gönüllü kardeşlerimiz hiçbir menfaat beklemeden, dağ bayır demeden, gece gündüz demeden Bingöl'deki muhtaç kardeşlerime ulaştırıyor. Böyle bir durumda en çok sahiplenmesi gerekenler Bingöllü hayırseverlerdir. '' ifadelerini kullandı. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER