ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 19:28

Bakan Yılmaz: Biz kardeşlik, birlik ve beraberlik istiyoruz

Bakan Yılmaz: Biz kardeşlik, birlik ve beraberlik istiyoruz


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, son günlerde yaşanılan olayları işaret ederek; ''Biz, kardeşlik istiyoruz, biz birlik ve beraberlik istiyoruz. Biz el ele, gönül gönülle Alevisiyle, Sünnisiyle, Kurmancısıyla, Zazasıyla, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle bütün etnik gruplarıyla, bütün mezhepleriyle, kim varsa bu toprakların üzerinde el birliğiyle, gönül birliğiyle Türkiye'yi yükseltmek istiyoruz. Dünya'da, Türkiye'yi daha üst noktalara taşımak istiyoruz.'' dedi.

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Bingöl'e gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl İl Başkanlığına yeni atanan Yusuf Cuşkun ile birlikte partililere seslendi. Öncelikle İl Başkanlığına atanan Yusuf Coşkun'u tebrik eden Bakan Yılmaz, ''Yusuf Bey'e, teşkilatımıza can katması için heyecan katması için AK Parti'ye yakışır bir şekilde teşkilat haline gelebilmesi için bu güzel sorumluluk verildi.'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'de yaşanılan olaylara değinen Bakan Yılmaz, ''Bunları akıl sahibi olan, vicdan sahibi olan herkesin iyi tartması, iyi ölçmesi lazım. Bakın, bu son 10 yılda 11 senede Türkiye nereden nereye geldi, Bingöl nereden nereye geldi hepimiz şahidiz. AK Parti öncesi nasıl bir Türkiye vardı, bugün nasıl bir Türkiye var? AK Parti öncesi nasıl bir Bingöl vardı, bugün nasıl bir Bingöl var? Akıl sahibi olan, vicdan sahibi olan herkesin ben bunu gördüğüne inanıyorum. Tabi bunu başkaları da görüyor. Türkiye'yi sevmeyenler de bunu görüyor. Türkiye'nin gelişmesinden, büyümesinden, güçlenmesinden rahatsız olanlar da görüyor ve ellerinden gelen tüm gayretle Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Başbakanımıza saldıranlar, Başbakanımıza her türlü zorluğu çıkartanlar, tuzak kurmaya çalışanlar, aslında millete tuzak kuruyorlar, aslında Türkiye'ye tuzak kurmaya çalışıyorlar. Fakat bütün tuzakların üstünde Yüce Rabb'imizin ve milletimizin takdiri var. İnşallah bütün tuzaklar boşa çıkacak. Sizlerin gayretiyle, sizlerin duasıyla.'' diye konuştu.

Çözüm sürecine de değinen Bakan Yılmaz, ''Şehit haberleri almıyoruz, çok şükür. Kardeş kavgası duymuyoruz. Henüz tam istediğimiz noktada değiliz belki ama, epey bir mesafe aldık. Bir çözüm süreci var. Ülkede bir huzur sağlama çabası var. Bu son dönemde olanların önemli bir kısmı da bundan kaynaklanıyor. Birileri istiyor ki, kardeş kardeşle kavga etsin. Birileri istiyor ki Türkiye'de; enerjimizi, kendi iç kavgalarımızla harcayalım. Halbuki biz bunları istemiyoruz. Biz, kardeşlik istiyoruz, biz birlik ve beraberlik istiyoruz. Biz el ele, gönül gönülle Alevisiyle, Sünnisiyle, Kurmancısıyla, Zazasıyla, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, bütün etnik gruplarıyla, bütün mezhepleriyle, kim varsa bu toprakların üzerinde el birliğiyle, gönül birliğiyle Türkiye'yi yükseltmek istiyoruz. Dünya'da, Türkiye'yi daha üst noktalara taşımak istiyoruz.'' şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER