ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 10:51

Bakan Yıldız, Kayseri’deki bayram coşkusuna ortak oldu


Kayseri’de tarihi camileri dolduran insanlar, bayram namazı sonrasında birbirleriyle bayramlaştı. Hunat Camii’ni sabah namazı öncesinde dolduran Kayserililer, bayram namazının kılınmasının ardından dualar etti. Daha sonra cami içinde ve dışında bayramlaşmalar yapıldı. Küçükler büyüklerinin ellerini öptü.

Camideki bayram namazına iştirak eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç vatandaşlarla bayramlaştı. Melikgazi Belediyesi, bayram sebebiyle özel hazırlattığı ve içerisinde lokum bulunan paketleri cami çıkışında vatandaşlara ikram etti.

Kurban Bayramı sebebiyle açıklamada bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, bayramın birinci gününe namaz kılarak sevinçle başladıklarını belirtti. Bakan Yıldız, Kabe’de hacı olacak insanları tebrik ederek, “Biz bütün vatandaşlarımızın bayramını sağlık ve sıhhat içerisinde kutlaması ve nice bayramlara ulaşmasını Allah’tan niyaz ediyoruz. Ülkemiz etrafında ve bütün İslam coğrafyasında insanlarımızın huzura kavuşması ve huzurlu bir bayram geçirmesini temenni ediyoruz.” dedi.

YILDIZ GÜNEY KORE'YE GİDİYOR

Kore programı ile ilgili bilgi veren Bakan Yıldız, “Dünya Enerji Konseyi’nin programına katılacak, dünyanın en büyük enerjiyi konseyini de devralacağız. 2016 yılında Türkiye’nin ev sahipliğinde 9 bin kişilik yapı ile ağırlayacağız. Onu devralacağız. İyi bir toplantı olacak. Bu toplantıyı almak başlı başına bir prestij. 150 ülkenin temsilcisi katılacak. Dünyanın enerji meseleleri konuşulacak. Biz 2016 yılı içinde bütün yetkileri aldık.” diye konuştu.

Cami çıkışında ise Bakan Yıldız, Melikgazi Belediyesi tarafından ikram edilen lokumları dağıttı. Bakan Yıldız, basın mensuplarına öncelikle ikram etti.

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Alan da bayramın huzurlu geçmesi temennisinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER