ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 17:01

Bakan Yıldırım'dan lösemi hastası Melis'e destek


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'de tedavi gören ve nakil için Almanya'da bulunan iliğin getirilmesini bekleyen 8 yaşındaki lösemi hastası Melis durumuyla ilgili Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve kızın babası Bahadır Akbaş'la görüştü.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Bakan Yıldırım, Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ı arayarak, Melis'in sağlığına kavuşması için gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Melis'in babası Bahadır Akbaş'la da telefonla görüşen Bakan Yıldırım, "geçmiş olsun" dileğinde bulunarak, Melis için yapılabilecek bir şey olup olmadığını sordu.

Bakan Yıldırım'ın yaklaşımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bahadır Akbaş, "Bakan bey rektörle de görüşmüş. Almanya'daki iliğin getirilmesi için gerekirse bir uçak ya da helikopter gönderebileceklerini söylediğini bildirdi. Rektörün sıkıntı olmadığını, iliğin bu akşam geleceğini ifade ettiğini anlattı" diye konuştu.

Öte yandan yazılı açıklama yapan Ege Üniversitesi Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Kansoy da Melis'e basın organlarının yoğun ilgi gösterdiğini, ancak bu ilginin riski yüksek tedavide Melis'i ve diğer hastaları olumsuz etkileyebildiğini bildirdi. Kansoy açıklamada, bu ilginin nakli yapacak ekibin yaşadığı stresin de artmasına yol açtığını, konuya anlayış gösterilmesini beklediklerini kaydetti.

Kamuoyunda, "Melis'e Kan Ver" ve "Melis'e İlik Lazım" kampanyalarıyla gündeme gelen Melis için 8 bine yakın kişi donör olmak için başvuruda bulunmuş, uygun ilik Almanya'da bulunmuştu.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER