ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 00:32

Bakan Yıldırım: Dostumuzu da gördük düşmanımızı da

Bakan Yıldırım: Dostumuzu da gördük düşmanımızı da


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Amasya’da Türk Telekom’un il merkez binasında çağrı merkezi açılış törenine katıldı. Bakan Yıldırım burada yaptığı konuşmada Gezi Parkı eylemlerine atıfta bulunarak; “Son günlerde yaşanan olaylarda dostumuzu da gördük, düşmanımızı da. İşte dünyanın en gelişmiş televizyonları, gazeteleri, DOST BİLDİĞİMİZ ÜLKELER ‘İYİ MİSİNİZ? DEMEDİLER. Ülkemizde çıkarılmaya çalışılan kargaşaya benzinle ateşe gider gibi gittiler.” dedi.

Törene Bakan Yıldırım’ın yanı sıra, TRT Genel Müdür İbrahim Şahin, Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu ile AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu katıldı.

AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu yaptığı konuşmada, AssisTT’in çağrı merkezi sektöründe standartları belirleyen marka olma yolunda hızla ilerlemeye devam ettiğini söyledi. Dülgeroğlu, “Çağrı merkezimiz Amasya ve ilçelerinde gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacaktır. Amasya çağrı merkezimiz ilk etapta 145 kişiye istihdam sağlayacak olup bu rakamı yıl sonuna kadar toplam 450 kişiye çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bakan Binali Yıldırım ise, son yıllarda Türkiye’de istihdam odaklı birçok yatırım yapıldığını belirterek, “Eskiden ülkemiz 1 trilyona muhtaç bırakılmıştı. 22 tane banka hortumlanmış, hepsi iflas etmişti. İşte o günlerden bugünlere geldik. Dünyaya parmak ısırttıran bu gelişmeler, belli ki milletimizi memnun etmiş ama memnun olmayan küçük bir kesim olduğunu görüyoruz.” dedi.

Türkiye’nin kalkınmasının ve büyümenin terörün sona ermesi anlamına geldiğini ifade eden Yıldırım; "Ülkemizi 2023’e muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak, projelerin birer birer hayata geçmesi, 73 milyonun bir ve beraber olarak AK Parti iktidarının arkasında tam kenetlenmiş olması bazılarını rahatsız etti. Son yaşadığımız olaylarda bunu daha açıkça gördük. Ama hiç kimse heveslenmesin, umuda kapılmasın. Bu ülke çok badireler atlattı, çok büyük oyunları bozdu. Bu oyunu da bozacağız. Bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, kardeşliğini bozmaya 7 düvelin hiç kimsenin gücü yetmez. Amasya’dan tüm dünyaya söylüyorum. Ülke bizim, yeşil çevre bizim. Çevre konusunda bizi duyarsızlıkla itham edenler Türkiye’de 10 yılda yaşananlardan haberi yok. Türkiye’nin orman alanlarının miktarı 10 yıl öncesine göre daha fazla arttı. Bölünmüş yollarının etrafında Kara Yolları Genel Müdürlüğü olarak 25 milyon ağaç diktik. Türkiye genelinde milyarlarca ağaç dikildi.” diye konuştu.

“DOST BİLDİĞİMİZ ÜLKELER ‘İYİ MİSİNİZ? DEMEDİLER”

Yıldırım şöyle devam etti; “Son günlerde yaşanan olaylarda dostumuzu da gördük, düşmanımızı da. İşte dünyanın en gelişmiş televizyonları, gazeteleri, dost bildiğimiz ülkeler ‘iyi misiniz? demediler. Ülkemizde çıkarılmaya çalışılan kargaşaya benzinle ateşe gider gibi gittiler. Bunlar ibretlik şeylerdir. Bütün bunları yapanlar; millet için, milli irade için hadi ayağa kalk Türkiye boz bu oyunu diyen, bir buçuk milyon Kazlıçeşme’deki İstanbulluyu da; İstanbul Gezi Parkı protestosu diye verdiler. İşte bunlar budur. Bunlar dün de böyleydi, bugün de böyle. Dostumuzu da bileceğiz, düşmanımızı da. Amasya birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ne olduğunu en iyi bilen şehirlerimizden birisidir. Ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesinde evvel Allah bir millet, bir devlet, bir Türkiye olarak bugüne gururla geldik, bundan sonrada aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Dosta, düşmana buradan sesleniyorum; hiç boşuna heveslenmeyin, rüya görmeyin, boş hayaller içinde bulmayın. Bu milleti bölmeye, nifak içine sokmaya, birbirine düşürmeye sizin ağababalarınızın da gücü yetmedi, sizin de gücünüz yetmez. Bugünlerde durma eylemi diye bir şey var. Bu arkadaşlar herhâlde duymadılar. Biz 10 yıldır durmak yok, yola devam diyoruz.” ifadelerini kullandı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER