ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 16:55

'Bakan' talimatıyla huzur buldular


Mersin'de banyo ve tuvaleti olmayan barakada yaşam mücadelesi verirken, AA'nın haberinin ardından Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın talimatıyla Erdemli Huzurevi'ne yerleştirilen Şerife Aslan, eski günlerini unutmaya çalışıyor.
    
Erdemli Huzurevi'nde huzur içinde yaşamaya başlayan Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, huzurevinde yaşamaktan çok memnun olduğunu, burada kendisine çok iyi baktıklarını söyledi.
    
Toroslar ilçesine bağlı Bahçeciler Mahallesi'ndeki barakada pislik içinde sağlıksız koşullarda yaşadığını anlatan Aslan, ''Bizim kötü halimizi haber yapan Anadolu Ajansı'ndan Allah razı olsun. Onlar bizi haber yaptı Bakanımız Zafer Çağlayan da bizim huzurevine yerleştirilmemizi sağladı. Bakanıma ve AA'ya teşekkür ediyorum'' dedi.
    
Aslan, huzurevine getirildikleri gün sevinçten uyuyamadığını dile getirerek, ''Huzurevinde sıcak yatak ve yemek bulduk. Aylardır banyo yapmamıştık bize banyo yaptırdılar, elbiselerimizi yenilediler, bize çok iyi bakım yaptılar. Hatta ayağımdaki çoraba kadar yıkadılar. Çok mutluyum bize şeker gibi baktılar, çok mutluyum'' diye konuştu.
    
Bahçeciler Mahallesi'nde sokak köpekleri ve tavuklarla bir arada kalan ve imam nikahıyla birlikte yaşayan Duran Yıldız (75) ile Şerife Aslan'ın (62) su, elektrik, banyo ve tuvaletin olmadığı barakadaki yaşamını AA'nın haberinden öğrenen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın talimatıyla yaşlı çift Erdemli Huzurevi'ne yerleştirilmişti.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER