ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 12:25

Bakan Şahin'den Genç'e tepki


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, TBMM'de CHP Milletvekili Kamer Genç ile yaşadıkları polemik hakkında sert açıklamalarda bulundu. Genç'i 'seviyesiz ve ahlaksız' olarak niteleyen Şahin, gerekli hukuki girişimlerin yapılacağını söyledi.

Bakan Şahin, Beşiktaş'ta katıldığı bir programın ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Meclis'te bir kanun görüşmesi sırasında Kamer Genç'in Atatürk ve tarikatlarla ilgili sözlerinin küçültücü ve kendi üslubuna yakışır şekilde olduğunu söyleyen Şahin, bir kadına bunun söylenmesinin seviyesiz ve ahlaksızlık olduğunu ifade etti. Şahin, "Parlamento'da bir kadına bunu söylemesi, onun ne kadar seviyesiz, ne kadar ahlaksız olduğunu gösteriyor. Bunun hukuki mücadelesini de yapacağız ama sağ olsun Meclis bir araya gelerek kınama cezası verdi. Kendisi de bir konuşma yaptığı zaman her zaman Kamer Genç, bunu söyleyebilir şeklinde bir anlayış vardı." dedi.

Meclis üyelerinin Genç'e gereken cevabı verdiğini ifade eden Şahin, "Korkusundan, cesaretsizliğinden o salona bir daha giremedi. Parlamento'ya teşekkür ederim. Tek vücut oldular. İnşallah bundan ders alır. Kadınlar olarak, kadınları küçültecek hiçbir hareket yapmasına müsaade etmeyiz. Çünkü ben Anadolu kadınını temsil ediyorum." şeklinde konuştu.

Şahin, olayın ardından CHP'nin kendisinden özür dilediğini de belirterek, "Parlamento üzerine düşeni yaptı. CHP parti olarak özür diledi. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi arayarak özür diledi. Parlamento onu yalnız bıraktı ve zavallı halde bırakmış oldu." ifadesini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER