ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:14

Bakan Şahin: Son 20 günde Anadolu sermayesinin ne kadar güçlendiğini gördük

Bakan Şahin: Son 20 günde Anadolu sermayesinin ne kadar güçlendiğini gördük


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, son 20 günde yaşanan olaylarla ülke ekonomisinin testten geçtiğini gördüklerini belirterek, “Anadolu sermayesinin ne kadar güçlendiğini ve bu gücün bizi ne kadar koruduğunu gördük.” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Sanayi Odası’nı (GSO) ziyaret etti. Burada, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Şahin, Gezi Parkı olaylarına da değindi. Yaşanan olaylar ile önemli bir gerçeği gördüklerini dile getiren Bakan Şahin, ülke ekonomisinin ve kardeşliğin testten geçtiğini vurguladı.

Şahin, “Son olaylarda gördüğümüz bir gerçek var. Üretimin, alın terinin, gayretin ne kadar önemli olduğunu gördük. Anadolu sermayesinin ne kadar güçlendiğini ve bu gücün bizi ne kadar koruduğunu gördük. Son 20 günde yaşanan olaylarda bizim ekonomimiz testten geçti, hem kardeşliğimiz 76 milyonun birbirleriyle güveni ve muhabbeti testten geçti. Onaylanarak da güçlenerek de çıktı. Hamdolsun yüce Mevlama.” diye konuştu.

Artık ülkenin rant ekonomisinden çıkıp, üretim ekonomisine geçtiğine dikkat çeken Fatma Şahin, şunları kaydetti: “Bu bakımdan üretim çok önemli, üretimin içerisinde olan ve aş üreten, iş üreten, istihdam üreten bütün işverenlerimizi, işçi kardeşlerimizi, çünkü biz işçiyi, iş vereni bir ailenin parçası olarak görüyoruz ve biz de kendimiz de bu ailenin bir parçasıyız. Bundan sonraki süreçte, bundan önce olduğu gibi her ne gerekiyorsa bu üretimin hizmetkârı olmaya, alın terinin hizmetkârı olma devam edeceğiz.” Bakan Şahin, GSO’daki programının ardından Adil Konukoğlu’nun taziye evine geçerek, başsağlığında bulundu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER