ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:18

Bakan Şahin: İstanbul'daki saldırının davasına müdahil olma kararı aldık


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İstanbul Kabataş'ta Gezi Parkı olayları sırasında başörtülü annenin saldırıya uğramasıyla ilgili davaya müdahil olma kararı aldıklarını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu görüşler dile getirildi: "1 Haziran 2013 tarihinde İstanbul Kabataş iskelesi'nde genç bir annenin bebeği ile maruz kaldığı alçakça saldırı beni derinden yaralamıştır. Bu vahşiliği kabul etmek mümkün değildir.
Hangi dil, din, mezhep, etnik köken ve bölgeden olursa olsun bir kadına ve masum bebeğine uzanan bu karanlık eller ancak sevgi, şefkat, merhamet, hoşgörü, adalet, birlikte yaşamak ve tahammül duygusundan yoksun insan müsveddelerine ait olabilir.

Bu kişiler masum bir anne ve bebeğine değil demokrasiye, milletimizin değerlerine ve insanlığa saldırmışlardır.
Bu saldırganların, 93 yıl önce Şehitkamil'in annesine saldıranlar ile 21 yıl önce Müslüman Boşnak kadınlara saldıranlardan ne farkı var?

Kadına ve çocuğa yönelik her türlü şiddetle mücadele konusunda kararlı olan Bakanlığımız bu saldırıda da mağdurun tarafı, olayın takipçisi olarak davaya müdahil olma kararı almıştır.

Bu saldırıyı gerçekleştirenlere karşı hukuk kuralları çerçevesinde gerekenler yapılacaktır.

Hiç kimsenin endişesi olmasın ki geçmişte olduğu gibi bugün de milletimiz sağduyu, birlik ve beraberlik içinde bu günleri geride bırakacak ve istikrarlı adımlarla büyümeye devam edecektir."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER